Nehode pri D. Strede si vyžiadala život motorkára zo Švajčiarska, dvaja Maďari sa zranili

Pri dopravnej nehode v okrese Dunajská Streda prišiel o život 55-ročný motocyklista zo Švajčiarska.

30.06.2018 10:27 , aktualizované: 14:52
debata (7)

Nehoda sa stala v piatok 29. júna krátko po 18.00 h. na križovatke ciet pri obci Kyselica.

Podľa informácie hovorkyne Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Martiny Kredatusovej išiel vodič motocykla KTM 1190 Adventure smerom od obce Rohovce. „Z nezistených príčin vošiel do jazdnej dráhy osobnému autu Nissan Almera. V ňom sa zranili 61-ročný vodič a jeho 32-ročná spolujazdkyňa z Maďarska. Zo zranení sa budú liečiť niekoľko týždňov,“ povedala Kredatusová.

Vodič motocykla bol s ťažkými zraneniami prevezený do nemocnice, kde vo večerných hodinách zraneniam podľahol. Policia začala trestné stihanie z prečinu usmrtenia a ublíženia na zdraví. „Presné príčiny a okolnosti nehody vyšetrujeme. Vodičov vyzývame, aby sa na jazdu riadne sústredili, sledovali dopravné značenie a situáciu v cestnej premávke,“ vyzvala motoristov Kredatusová.

Ďalšia nehoda pri Hlohovci

Neprešlo ani 24 hodín a v Trnavskom kraji sa stala druhá tragická nehoda motocyklistu. Polícia preto prijala bezpečnostné opatrenia. Ako ďalej informovala Kredatusová, po tom ako v piatok večer vyhasol život motorkára po zrážke pri obci Kyselica v okrese Dunajská Streda, sa ďalšia tragická dopravná nehoda stala v sobotu krátko pred poludním v okrese Hlohovec, medzi obcami Horné Trhovište a Horné Otrokovce. Mladý motocyklista pravdepodobne nezvládol riadenie, spadol z motorky, niekoľko metrov sa šúchal po ceste a narazil do oproti idúceho autá Citroën C4. Mladý vodič motocykla bol na mieste mŕtvy. V úseku bola uzatvorená cesta, polícia nehodu dokumentuje.

Vzhľadom na tragické nehody sa policajné hliadky zamerajú bezpečnú jazdu vodičov motocyklov. „Príčinami dopravných nehôd zväčša býva porušenie či nedodržanie pravidiel cestnej premávky, preto im policajti budú prízvukovať nevyhnutnosť dodržiavania dopravných predpisov. Budú ich informovať o tragických nehodách, ku ktorým došlo za posledné hodiny, aby sa z nich poučili a upozorňovať na zvýšenú opatrnosť, bezpečnosť svoju vlastnú a tiež ostatných účastníkov cestnej premávky,“ dodala Kredatusová.

7 debata chyba
Viac na túto tému: #nehoda #Dunajská Streda #tragická nehoda #dopravná nehoda