Danko k Mizíkovi: Je načase, aby sa doriešila otázka zodpovednosti na sociálnych sieťach

04.07.2018 17:02
Andrej Danko,
Predseda SNS Andrej Danko. Autor: ,

Predseda Národnej rady SR a koaličnej SNS Andrej Danko akceptuje verdikt súdu, ktorý rozhodol o nevine poslanca ĽSNS Stanislava Mizíka v prípade hanlivého statusu na sociálnej sieti, ktorý bol podpísaný jeho menom. Nesúhlasí však s tým, aby ľudia mohli beztrestne verejne prejavovať antisemitské názory.

"Sú to ľudia, ktorí jediné čo dokážu, je hlásať demagógiu. Keď sa však majú verejne priznať k svojím názorom, vtedy ich odvaha opúšťa. Je to komické, keď pán Mizík pozeral na súde do zeme a tvrdil, že nevie narábať s počítačom,“ povedal ohľadom súdneho pojednávania Danko.

Predseda NR SR tvrdí, že je nutné prísť s nástrojmi, ktoré by zrovnoprávnili vydavateľstvá, alternatívne portály či sociálne siete tak, aby sa doriešila otázka zodpovednosti. "Ctím si slobodu prejavu, tá však nesmie byť zneužívaná na politický marketing a na podnecovanie nenávisti medzi ľuďmi,“ uviedol predseda parlamentu, ktorý chce v októbri predložiť na deklaráciu do národnej rady definíciu antisemitizmu.

Samosudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku v stredu oslobodil poslanca Stanislava Mizíka spod obžaloby. Podľa sudcu nebolo preukázané, že hanlivý status na sociálnej sieti napísal poslanec.

„Sú aj iné možnosti ako tá, že to urobil sám obžalovaný,“ konštatoval sudca s tým, že nemal istotu, že Stanislav Mizík status vytvoril, a že by ho uverejnil.

„Nepodarilo sa obžalobe preukázať, že by sa dopustil skutku uvedeného v obžalobe,“ dodal. Prokurátor sa na mieste odvolal, vec sa tak dostane na Najvyšší súd SR. Stanislav Mizík sa odvolania vzdal.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#sociálna sieť #zodpovednosť #Andrej Danko #fašisti #Stanislav Mizík
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku