Rozhodcovia si štrajk vraj rozmysleli, hrať sa bude

, 13.07.2018 21:14

Štrajk rozhodcov je vraj zažehnaný a futbalové súťaže riadené Stredoslovenským futbalovým zväzom by sa mali začať hrať v plánovaných termínoch ako boli naprojektované. Hrozba ich posunutia, prípadne aj zrušenia je nateraz zažehnaná. Tvrdí to predseda Stredoslovenského futbalového zväzu Jozef Paršo po piatkovom zasadnutí zväzu.

Výkonný výbor Stredoslovenského futbalového zväzu (SsFZ) sa zaoberal úplatkárskou kauzou, ktorá preukázala ovplyvňovanie niektorých zápasov 3., 4. a 5. ligy riadených SsFZ. Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry vypočuli vyše dvadsať rozhodcov, delegátov a futbalových funkcionárov a viní ich z ovplyvňovania výsledkov zápasov. Policajnou správou sa v piatok zaoberala aj disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu a rozhodcom i funkcionárom v prípade preukázania viny hrozí až doživotný dištanc. V najbližšom čase sa bude rozhodovať o osude jednotlivých klubov, ktoré sú do aféry zapletené. Zo správy totiž vyplýva, že funkcionári podplácaním rozhodcov zabezpečovali výhry pre svoje kluby.

„Dnes sme analyzovali vzniknutú situáciu, diskutovali sme o tom, čo sa vlastne stalo a aké sú jdôsledky. Keďže po prepuknutí kauzy odstúpil z funkcie člena výkonného výboru a predsedu komisie rozhodcov Ján Tomčík, vedením tejto funkcie sme poverili Karola Polačku. Namiesto Jána Majsniara, ktorá má tiež pozastavenú činnosť, bude komisiu mládeže dočasne viesť Vladimír Remeselník,“ konštatoval v piatok večer Paršo.

Členovia výkonného výboru, ale aj predsedovia oblastných výborov futbalových zväzov v Banskobystrickom kraji sa zaoberali aj revoltou rozhodcov. Desiatky rozhodcov v kraji totiž posielali po udalostiach z posledných dní na SsFZ odmietali pískať v úvodných kolách súťaží. Podľa informácií Parša je tento protest rozhodcov podľa všetkého zažehnaný. „Máme informácie, že ospravedlnenia budú rozhodcovia negovať a v súťažiach s nimi môžeme počítať. Ak sa tak naozaj stane, súťaže sa rozbehnú. Ak by napriek tomu bol nedostatok rozhodcov, zvoláme futbalový aktív a po ňom aj konferenciu, kde by sme veci riešili,“ podčiarkol predseda SsFZ.

Po zasadnutí výkonného výboru to podľa Parša vyzerá tak, že sa v riadnom termíne (budúcu nedeľu) odohrá prvé kolo slovenského pohára a v plánovaných termínoch sa začnú aj 3., 4. a 5. liga. Tretia liga sa rozbehne 29. júla, štvrtá a piata o týždeň neskôr. „Chcem veriť, že situácia sa upokojila a vráti sa do normálnej polohy,“ podčiarkol Paršo.

Čo sa týka klubov 3., 4. a 5. ligy, ktoré môžu byť potrestané (Santrio Láza, Tatran Krásno nad Kysucou, Sklotatran Poltár, ŠK Závažná Poruba, TJ Baník Kalinovo a MŠK Tisovec), ich budúcnosť má v rukách disciplinárna komisia SFZ. „My budeme len vykonávateľmi ich rozhodnutia,“ dodal Paršo. Či kluby prídu len o body, alebo budú zo súťaží vylúčené, je teda v rukách disciplinárky. Tá bude v ďalších dňoch podozrenia z korupcie prešetrovať. Ďalšie jej zasadnutie je plánované na najbližší štvrtok.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#korupcia #korupčný škandál #futbalová kauza
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku