Puci navrhne, aby sa výbor zaoberal chatou Remišovej

Na septembrovom rokovaní parlamentného výboru pre nezlučiteľnosť funkcií poslanec NR SR a člen výboru za Smer-SD Róbert Puci navrhne, aby sa výbor zaoberal "vážnym porušením platnej legislatívy a klamstvom" poslankyne Veroniky Remišovej (OĽaNO).

23.07.2018 17:06
SR NRSR schôdza 30. rokovanie Foto: ,
Poslankyňa Veronika Remišová.
debata (337)

Vyplýva to zo stanoviska, ktoré poskytol vedúci tlačového oddelenia strany Smer-SD Ján Mažgút. Poslanec tak reaguje na zverejnené informácie o tom, že Remišová vo svojom majetkovom priznaní neuviedla rekreačnú chatu, ktorú vlastní v katastri Pribyliny (okres Liptovský Mikuláš), v chránenom vtáčom území. „Výhovorku o tom, že chata nebola skolaudovaná, a teda nie je majetkom, považujem za štandardnú matovičovskú výhovorku,“ uviedol Puci.

Ako podpredseda Výboru NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií Puci považuje za potrebné reagovať na publikované informácie súvisiace podľa neho s nezákonným konaním poslankyne Remišovej. „Z doteraz známych a dostupných informácií sa javí, že poslankyňa, ktorá sa sama stavia do pozície akejsi ochrankyne transparentnosti, slušnosti a dodržiavania zákonov, práve táto poslankyňa z hnutia OĽaNO porušila ústavný zákon o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov tým, že v majetkovom priznaní, ktoré jej tento zákon ukladá ako povinnosť, zabudla či cielene neuviedla vlastníctvo luxusnej chaty v katastri obce Pribylina (v chránenom vtáčom území Tatry),“ uvádza Puci s tým, že samotná poslankyňa pritom žiadala zmenu týkajúcu sa majetkových priznaní verejných funkcionárov z dôvodu zvýšenia transparentnosti, čo vôbec nekorešponduje s jej konaním, ktorým, ako sa javí, porušila zákon.

S informáciou prišiel portál glob.zoznam.sk, pre ktorý sa Remišová vyjadrila, že chatu v majetkovom priznaní neuviedla, lebo ešte nebola skolaudovaná. “Súčasný systém majetkových priznaní považujem za nedostatočný, preto v parlamente dávam od začiatku konkrétne návrhy na jeho sprísnenie. Nedokončené stavby nezapísané v katastri sa do majetkového priznania nezapisujú," uviedla.

337 debata chyba
Viac na túto tému: #OĽaNO #výbor pre nezlučiteľnosť funkcií #Veronika Remišová