Ministerstvo školstva nedovolí Slovenským brancom klamať žiakov

Rezort školstva podporuje preverenie polovojenského zoskupenia Slovenskí branci. Podnet na Generálnu prokuratúru SR na preverenie jeho činnosti podal minister obrany Peter Gajdoš. Podľa ministerstva školstva sa Slovenskí branci dlhodobo pokúšajú aj o začlenenie do výchovno-vzdelávacieho procesu na školách realizáciou účelových cvičení alebo šírením nevhodnej literatúry na školách.

25.07.2018 10:23
Peter Gajdoš Foto: ,
Minister obrany SR Peter Gajdoš počas tlačovej konferencie na tému: Podnet na Generálnu prokuratúru vo veci prešetrenia organizácie Slovenskí branci.
debata (23)

Na základe výsledkov z prešetrenia Generálnou prokuratúrou SR ministerstvo školstva sprísni opatrenia na školách s cieľom zabránenia styku detí, mládeže a učiteľov s nevhodnými vzdelávacími programami.

Ministerstvo už v minulosti vydalo usmernenia

Ako informoval odbor komunikácie a protokolu rezortu školstva, ministerstvo už v minulosti v súvislosti s výberom poskytovateľov účelových cvičení vydalo Usmernenia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre školy a školské zariadenia. Cieľom týchto usmernení je vyvarovať sa situácií, keď účelové cvičenia na školách realizovali organizácie, ktoré neboli odborne spôsobilé ich uskutočňovať v súlade so štátnym vzdelávacím programom alebo ktorých snahou je ovplyvniť skupinu detí a mládeže a formovať prvky osobnosti, ktoré môžu byť východiskom pre porušovanie etických, právnych alebo iných významných spoločenských štandardov. Tieto usmernenia reflektovali na pokusy organizácie Slovenskí branci o začlenenie sa do procesu výučby na školách.

Spolupráca s overenými organizáciami

Ministerstvo školstva odporúča spoluprácu škôl s overenými organizáciami ako Ozbrojené sily SR, Hasičský a záchranný zbor, Policajný zbor, Mestská polícia, organizácie Slovenský skauting, Sokol, Orol, Slovenský Červený kríž, stredné odborné školy zdravotnícke, Slovenský zväz ochrancov prírody, Združenie technických a športových činností SR a iné organizácie, ktoré majú vo svojich stanovách uvedenú činnosť spojenú s touto témou.

23 debata chyba
Viac na túto tému: #ministerstvo školstva #Slovenskí branci #Peter Gajdoš