Nezaradený poslanec Marček plánuje založiť ďalšiu politickú stranu

Nezaradený poslanec Peter Marček plánuje založiť ďalšiu politickú stranu. O názve, programe ani spolupracovníkoch hovoriť ešte nechce, najskôr ale spomínal kolegov Martinu Šimkovičovú a Rastislava Holúbeka.

26.07.2018 12:01
osvedcenie, poslanec, Pcolinska, Marcek,... Foto: ,
Nezaradený poslanec Peter Marček na archívnej foto. Zľava A. Pčolinská, P. Marček, P. Krištufková, M. Krajniak, B. Kollár
debata (5)

„Najvyšší čas, aby vznikla nová strana. Všetko už máme pripravené, ale čakáme na zákon o politických stranách,“ povedal Marček na stredajšej (25.7.) tlačovej konferencii v parlamente. Právna norma sa aktuálne nachádza v druhom čítaní. Plénum o nej má rozhodnúť v septembri.

O programe strany nehovoril. Povedal len toľko, že chce zabrániť tomu, aby sa do politiky vrátili ľudia ako expremiér Mikuláš Dzurinda či aby uspeli prezident SR Andrej Kiska a líder hnutia Sme rodina Boris Kollár.

Práve s Kollárom sa Marček do parlamentu dostal, jeho predchádzajúce strany vo voľbách neuspeli. Jednu z nich dal Kollárovi, ten ju premenoval na Sme rodina a v roku 2016 uspeli.

Hnutie vo voľbách získalo 6,62 percenta hlasov a v parlamente obsadilo 11 kresiel. Tento počet si však neudržalo dlho. Po pár mesiacoch došlo ku konfliktom, po ktorých Kollár vylúčil Martinu Šimkovičovú, Petra Marčeka a Rastislava Holúbeka. Trojica doteraz pôsobí ako nezaradená a klub Sme rodina má osem členov.

5 debata chyba
Viac na túto tému: #politická strana #Peter Marček