Žitný: Niekto si v polícii zas vybavuje účty

, 03.08.2018 19:05
Milan Žitný, bezpečnostná analytik
Bezpečnostný analytik Milan Žitný. Autor: ,

Bezpečnostný analytik Milan Žitný vníma medializované informácie ako koordinovanú akciu Denníka N a prezidentskej kancelárie.

„Išli synchrónne, Kiska si zavolal policajného prezidenta a vzápätí vyšlo toto. Prezident hrá svoju hru a pripravuje sa na svoje budúce fungovanie v politike. Považujem to za absolútne neseriózne, ale v jeho prípade vôbec nie prekvapivé,“ konštatoval Žitný, podľa ktorého majú v prvom rade maslo na hlave Nemci, pretože do schengenského informačného systému nedali informácie o hľadanej osobe a teraz odvádzajú pozornosť od svojho pochybenia.

Na zapojenie Slovenska do únosu podľa Žitného nie je žiadny dôkaz a naše orgány ani nemajú čo vyšetrovať, ak od Nemcov nedostali žiadne relevantné podklady. „Niekto si v polícii zas vybavuje účty. Evidentne ide o nezmysly. Zatiaľ to vnímam ako ohováranie a aj médiá by mali byť zdržanlivejšie. Nevieme kto, ak vôbec, poskytol takéto svedectvá. Mohli to byť ľudia, ktorí už v Policajnom zbore nie sú, alebo ľudia, ktorí majú nejaký osobný problém. Skôr to vyzerá, že ohovárajú. Veď sa mohli prihlásiť na prokuratúru a nechať sa vypočuť,“ upozornil analytik.

Policajti, ktorí vynášajú podľa neho pravdepodobne len dezinformácie, by mali byť zo zboru vyrazení. „Akonáhle robia politiku, v zbore nemajú čo hľadať,“ uzavrel.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Milan Žitný #kauza uneseného Vietnamca
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku