Policajti si posvietia na rýchlosť, telefonovanie a spôsob jazdy

Na sobotu 18. augusta chystá polícia celoslovenskú osobitnú kontrolu zameranú predovšetkým na dodržiavanie stanovených alebo obmedzených rýchlostí jazdy, dodržiavania zákazu telefonovať za jazdy a na kontrolu spôsobu jazdy vodičov.

17.08.2018 12:53
polícia, merianie rýchlosti, radar, policajná... Foto: ,
Ilustračné foto.
debata (6)

Pri poslednej podobnej kontrole začiatkom augusta policajti zistili 1 412 priestupkov.

„V blokovom konaní vyriešili priestupky 1 333 vodičov, motocyklistov, cyklistov aj chodcov. Cyklisti porušili zákon v deviatich prípadoch a chodci až dvojnásobne, v 19 prípadoch. Policajti v niektorých prípadoch museli zadržať vodičské preukazy, osvedčenia o evidencii aj tabuľky s evidenčnými číslami. Okrem dopravných priestupkov odhalili aj štyri trestné činy aj s ich páchateľmi a tiež jednu osobu, po ktorej bolo vyhlásené pátranie,“ uviedla Ako hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová.

Podľa policajných štatistík sa v júli tento rok stalo 1 261 dopravných nehôd, čo je o 19 menej ako v rovnakom období minulého roka. „O život prišlo 19 osôb, čo je o sedem menej ako v rovnakom období vlaňajška a ťažko sa zranilo 103 osôb, čo je o 22 viac ako minulý rok v júli. Hlavnými príčinami nehôd bolo v 591 prípadoch porušenie povinností vodiča, okrem iného sem patrí aj používanie mobilu počas jazdy, v 161 prípadoch bola hlavnou príčinou nedovolená rýchlosť a nesprávna jazda cez križovatku v 75 prípadoch,“ povedala Baloghová. Nesprávne otáčanie a cúvanie sa podľa nej podpísalo pod 71 nehôd a nesprávny spôsob jazdy pod 62 nehôd.

Druhá polovica leta podľa polície nepriniesla pozitívne výsledky, keďže prvé dva augustové týždne (od 1. do 14. augusta) sa nezaobišli bez nehôd aj s tragickými následkami. „O život prišlo 16 osôb, vrátane chodcov, cyklistov, motocyklistov, vodičov či pasažierov vo vozidlách. Opäť apelujeme na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby boli zodpovední pri pohybe na cestných komunikáciách, predvídali a nepreceňovali svoje schopnosti,“ dodala Baloghová

6 debata chyba
Viac na túto tému: #policajná akcia