Lajčák: Stoja pred nami nové výzvy v podobe súbehu viacerých predsedníctiev

Pred Slovenskom stoja nové výzvy v podobe súbehu viacerých predsedníctiev, uviedol to v utorok šéf slovenskej diplomacie Miroslav Lajčák (nominant Smeru-SD) počas príhovoru, ktorý adresoval veľvyslancom SR v zahraničí. Tí sa v Bratislave zišli v utorok na pravidelnej porade vedúcich zastupiteľských úradov SR. Informoval o tom tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

21.08.2018 17:31
Miroslav Lajčák Foto: ,
Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák.
debata

Ministerstvo organizuje takéto fórum každé dva roky ako platformu pre diskusiu o zásadných otázkach slovenskej zahraničnej politiky, ale aj ako príležitosť detailne analyzovať dosiahnuté výsledky a stanovené priority rezortu. Práve tie zdôraznil vo svojom príhovore minister Lajčák.

„Už od júla predsedáme Vyšehradskej štvorke, od januára bude na našich pleciach zodpovednosť pri vedení OBSE a v neposlednom rade budeme predsedať na zasadnutí Rady OECD na ministerskej úrovni. V ostatných dvoch prípadoch pôjde o našu premiéru a je na nás, aby sme dôveru, ktorú do nás vkladajú naši partneri, zvládli so cťou a aby naša diplomacia predstavila v tomto smere pridanú hodnotu na medzinárodnej scéne,“ povedal šéf slovenskej diplomacie.

Na porade vystúpil aj rumunský minister zahraničných vecí Teodor-Viorel Melescanu, ktorý s veľvyslancami následne diskutoval o aktuálnych medzinárodnopo­litických výzvach. Počas nasledujúcich dní predstúpi pred nich aj generálny tajomník OBSE Thomas Greminger, stály predstaviteľ terajšej predsedníckej krajiny v tejto organizácii Alessandro Azzoni, predseda vlády SR Peter Pellegrini (Smer-SD), ako aj ďalší predstavitelia vlády SR. Veľvyslancov taktiež prijme predseda Národnej rady SR Andrej Danko (SNS).

debata chyba
Viac na túto tému: #ministerstvo zahraničných vecí #Miroslav Lajčák
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy