Železničiari sa ospravedlnili za meškanie vlakov, cestujúcich odškodnia

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) sa cez svojho hovorcu Tomáša Kováča ospravedlnila za situáciu, ktorá vznikla po štvrtkovej poruche trakčného vedenia.

07.09.2018 13:16
debata (3)

Viacero vlakov malo veľké meškanie a cestujúci sa sťažovali na nedostatok informácií, zamknuté toalety a tmu. „Vzhľadom na veľký počet vlakov, ktorých sa pád trakčného vedenia dotkol, nebolo možné poskytnúť potrebný a adekvátny komfort všetkým cestujúcim,“ priznal hovorca. Pasažieri majú podľa jeho slov nárok na odškodnenie.

„V dôsledku udalosti bolo zmeškaných 17 vlakov kategórií Os, R, RR, IC a EC, šesť osobných vlakov bolo odrieknutých, 16 vlakov kategórií Os, R, RR a IC bolo odklonom vedených cez stanice Bratislava-Nové Mesto a Bratislava predmestie,“ priblížil Kováč.

Keďže padlo vedenie, nefungovalo ani elektrické napájanie vlakov. „Súčasne sa znefunkčnili všetky systémy závislé od energie, teda osvetlenie, klimatizácia či toalety,“ vysvetlil. Vodu podľa neho sprievodcovia poskytovali v množstve, v akom bola k dispozícii vo vlaku.

Udalosť vyšetrujú

Napriek problémom sa ZSSK podľa slov hovorcu snažila cestujúcim vyjsť v maximálnej miere v ústrety. „V prípade zákazníkov z vlaku IC 524, ktorí plánovali cestu do Viedne s prestupom na REX 2539, sme pre viacerých zabezpečili presun taxíkom z Rače na viedenské letisko Schwechat. Mnohí cestujúci využili aj trasy odklonom, ďalší zasa prestup v staniciach, v ktorých viacero spojov zastavilo mimoriadne, napríklad v stanici Bratislava predmestie,“ uviedol Kováč.

„Po každej mimoriadnej udalosti prebieha riadne vyšetrovanie, ako k nej došlo a či boli prijaté všetky príslušné opatrenia. V prípade, že išlo o zlyhanie jednotlivca, budú vyvodené dôsledky,“ konštatoval hovorca. Odškodnenie cestujúci dostanú podľa toho, akým vlakom cestovali. Informácie nájdu na webovej stránke spoločnosti, obrátiť sa môžu aj na kontaktné centrum.

Prerušená doprava

Vo štvrtok (6.9.) o 20.10 h medzinárodný vlak EC270 strhol na druhej traťovej koľaji v úseku odbočka Močiar – Bratislava hlavná stanica trakčné vedenie, pričom došlo k roztrhnutiu dvoch smerových lán na prvej a druhej traťovej koľaji.

Doprava bola prerušená medzi hlavnou stanicou, Račou a Vajnormi od štvrtka 20.15 h. V úseku odbočka Močiar – Bratislava hlavná stanica bola obnovená o 4.50 h a v odbočke Vinohrady o 6.10 h.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #ZSSK #vlaková doprava