Štefan Vavrek zložil poslanecký sľub, nahradil Editu Pfundtner

11.09.2018 13:58

Národná rada (NR) SR má nového poslanca. Po odchode Edity Pfundtner (Most-Híd) na post štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti nastúpil do parlamentu náhradník Štefan Vavrek. V úvode 34. schôdze zložil ústavou predpísaný sľub a ujal sa mandátu.

Nový poslanec parlamentu Štefan Vavrek...
Nový poslanec parlamentu Štefan Vavrek (Most-Híd) skladá poslanecký sľub počas 34. schôdze parlamentu. Autor: TASR, Martin Baumann

„Sľubujem na svoju česť a svedomie vernosť Slovenskej republike. Svoje povinnosti budem plniť v záujme jej občanov. Budem dodržiavať ústavu a ostatné zákony a pracovať tak, aby sa uvádzali do života,“ znie sľub. Poslanec ho potvrdzuje slovom „sľubujem“ a podpisom.

Vavrek bude pôsobiť v hospodárskom výbore, parlament je pre neho výzva aj záväzok. „Nastupujem v polovici volebného obdobia do rozbehnutého vlaku, ale verím, že mi budú kolegovia nápomocní,“ povedal. Nový poslanec, ktorý je Róm, chce v parlamente pôsobiť aj ako predĺžená ruka splnomocnenca vlády pre rómske komunity.

Pfundtner išla na post štátnej tajomníčky po Márii Kolíkovej, ktorá požiadala o uvoľnenie z funkcie po tom, ako sa s novým šéfom rezortu Gáborom Gálom (Most-Híd) názorovo rozišla. Nasledovala tak bývalú ministerku Luciu Žitňanskú (Most-Híd), ktorá vládu opustila v marci po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice.

#Most-Híd #Národná rada SR #Edita Pfundtner
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku