Účet za novú univerzitnú nemocnicu? Takmer 350 miliónov eur

23.09.2018 11:59
nemocnica, rascochy,
Skelet rozostavanej nemocnice na Rázsochách v Bratislave by sa mal začať búrať ešte tento rok. Autor: ,

Nová Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB) bude stáť 343 mil. eur.

Vyplýva to z Návrhu Národného investičného plánu SR na roky 2018 až 2030. Súčasťou projektu bude vybudovanie univerzitnej nemocnice Rázsochy za 263 mil. eur, ale aj reprofilizácia ostatných častí UNB v hodnote 80 mil. eur.

Vybudovanie nemocnice je súčasťou splnenia cieľov jednej z hlavných výziev investičného plánu v slovenskom zdravotníctve. Má zlepšiť ústavnú zdravotnú starostlivosti, konkrétne jej infraštruktúr­ny stav.

Ďalšími oblasťami zlepšenia ústavnej zdravotnej starostlivosti budú vybudovanie siete urgentných príjmov, obnova infraštruktúry akútnych nemocníc, vybudovanie siete zariadení poskytujúcich dlhodobú zdravotnú starostlivosť, ale aj zavedenie štandardizovaných klinických postupov a segmentácia nemocníc do kategórií v rámci stratifikácie.

Návrh Národného investičného plánu SR na roky 2018 až 2030 má v oblasti zdravotníctva zlepšiť aj ambulantnú zdravotnú starostlivosť a verejné zdravotníctvo.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Rázsochy #UNB #Univerzitná nemocnica Bratislava
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku