Matečná pri návrhu o voľbe policajného prezidenta nebude hlasovať proti

26.09.2018 10:59
Gabriela Matečná
Na snímke ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Gabriela Matečná. Autor: ,

Ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Gabriela Matečná (SNS) predpokladá, že keď je návrh na voľbu policajného prezidenta na rokovaní vlády, koalícia sa na ňom zhodla. "Nebudem proti," vyjadrila sa pred rokovaním vlády. Vláda na ňom bude rozhodovať o nových pravidlách výberu policajného prezidenta z dielne ministerstva vnútra.

Podľa predloženého návrhu by mal mať policajný prezident štvorročné funkčné obdobie s možnosťou predĺženia. Vymenovať by ho mal minister vnútra na základe výberového konania a len s odporúčaním parlamentného brannobezpečnos­tného výboru. Minister má podľa návrhu zákona právomoc odvolať policajného prezidenta pre závažné dôvody, ktoré ale bude musieť odobriť aspoň trojpätinová väčšina všetkých členov brannobezpečnos­tného parlamentného výboru.

Pôvodný návrh počítal so sedemročným funkčným obdobím šéfa polície. Práve funkčné obdobie policajného prezidenta spôsobilo odklad návrhu, ministerka vnútra Denisa Saková (Smer) ho predkladala už pred niekoľkými týždňami.

#Gabriela Matečná #voľba policajného prezidenta
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku