Premiér Pellegrini a členovia vlády si pozreli záver vojenského cvičenia v Lešti

Slovenské bojové vozidlá pechoty BVP-2, ale tiež americké tanky Abrams M2 či novovyvíjané slovensko-fínske vozidlá s pohonom 8x8 boli súčasťou záverečnej ukážky súčinnosti spojeneckých armád v rámci medzinárodného cvičenia Slovak Shield 2018, ktoré sa v týchto dňoch konalo vo vojenskom výcvikovom priestore Lešť. Na cvičení sa zúčastnilo 1500 vojakov zo Slovenska, Českej republiky, Poľska, Maďarska a USA, 55 kusov ťažkej techniky a 250 kusov kolesovej techniky.

27.09.2018 15:50
ARMÁDA: Medzinárodné cvièenie Slovenský štít 2018 Foto: ,
Členovia vlády na čele s premiérom Petrom Pellegrinim si pozreli záver vojenského cvičenia v Lešti.
debata (3)

„Ciele cvičenia sme splnili. Precvičili sme interoperabilitu a všetky plány, ktoré potrebujeme na zabezpečenie obrany Slovenskej republiky,“ uviedol na záver cvičenia náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR Daniel Zmeko.

Na závere cvičenia sa zúčastnili aj premiér SR Peter Pellegrini (Smer-SD) a členovia vlády. Ako Pellegrini pri tejto príležitosti povedal, vláda v poslednom období prijala niekoľko vážnych rozhodnutí, ktoré majú smerovať k výraznej modernizácii slovenskej armády. „Aj preto sme sa rozhodli, že prídeme na záver tohto cvičenia, aby sme sa presvedčili, ako je táto moderná technika používaná a ako je slovenská armáda zapájaná do medzinárodnej spolupráce v rámci aliancie,“ povedal novinárom.

Premiér a členovia vlády mali zároveň možnosť pri presune do Lešti vyskúšať si aj let v novom dopravnom lietadle armády Spartan a vrtuľníkoch Black Hawk.

„Som rád, že vláda SR prijala moje pozvanie na toto cvičenie,“ konštatoval minister obrany Peter Gajdoš (SNS). „Chcel som jej ukázať, akým spôsobom rezort obrany investuje finančné prostriedky do obrany štátu. Zároveň sme chceli ukázať, akým spôsobom je zladený výcvik a modernizácia našej armády,“ dodal.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #Lešť #vojenské cvičenia #Peter Pellegrini
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy