Saková: Pri zadržaní podozrivých z Kuciakovej vraždy zasahovalo 55 elitných kukláčov

Pri zadržaní podozrivých z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej zasahovalo vo štvrtok v Kolárove 55 elitných kukláčov, informovala ministerka vnútra Denisa Saková. Za bezchybný priebeh akcie sa zúčastneným poďakovala.

, 28.09.2018 10:15, aktualizované: 12:02
Kolarovo, Kuciak, polícia, naka Foto: ,
Policajti zasahovali v Kolárove.
debata (63)

„V prípade akcie pri zadržaní podozrivých v prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej som poďakovala všetkým policajtom, prokurátorom a všetkým, ktorí sa na akcii podieľali. Chcem však oceniť aj samotný priebeh a naplánovanie akcie. Podľa šéfa Útvaru osobitného určenia išlo o štandardný zásah, ktorý mal hladký priebeh. Zúčastnili sa na ňom psovodi, pyrotechnici, ostreľovači či medici. Musím tak oceniť pripravenosť policajtov, perfektné naplánovanie a samotné taktické prevedenie. Ešte raz ďakujem,“ napísala Saková na Facebooku.

Národná protizločinecká jednotka v súvislosti so štvrtkovým zásahom v Kolárove pokračuje vo vykonávaní procesných úkonov. Akékoľvek informácie súvisiace s prípadom bude môcť polícia poskytnúť najskôr budúci týždeň. Informoval o tom hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

V tejto súvislosti hovorca uviedol, že žiadajú verejnosť a novinársku obec o trpezlivosť. „Všetkým nám ide o objasnenie veci. Polícia potrebuje čas a priestor na pokračovanie v dobre rozbehnutom procese,“ doplnil.

Prokuratúra má po zadržaní osôb 48 hodín na to, aby podala na súd návrh na väzobné stíhanie zadržaných. Sudca musí následne do 72 hodín osoby vypočuť a rozhodnúť, či ich pošle do väzby, alebo prepustí na slobodu.

63 debata chyba
Viac na túto tému: #NAKA #Denisa Saková #vražda novinára Jána Kuciaka
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy