Lajčák navštívi Ukrajinu, stretne sa aj s prezidentom Porošenkom

Šéf slovenskej diplomacie Miroslav Lajčák navštívi 4. a 5. októbra Ukrajinu. V Kyjeve bude rokovať s rezortným kolegom Pavlom Klimkinom. Prijmú ho aj prezident Petro Porošenko a predseda parlamentu Andrij Parubij. Informoval o tom tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR.

03.10.2018 11:27
Miroslav Lajčák Foto: ,
Miroslav Lajčák.
debata (49)

Lajčák bude s najvyššími ukrajinskými predstaviteľmi hovoriť o otázkach reformných krokoch Ukrajiny a podpore SR v jej európskych ašpiráciách. Budú sa venovať aj problematike Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE), ktorej bude SR od 1. januára 2019 predsedať. Jednou z hlavných tém počas slovenského predsedníctva v OBSE má byť podľa rezortu zahraničných vecí konflikt na území Ukrajiny.

Počas návštevy sa minister stretne aj s predstaviteľmi slovenskej Digitálnej koalície. Rezort zahraničných vecí informoval, že sa budú na stretnutí primárne venovať otázke nedostatku pracovnej sily na Slovensku v oblasti informačných a komunikačných technológií.

„Minister Lajčák odovzdá dvom ukrajinským mimovládnym organizáciám certifikáty humanitárnej pomoci v celkovej sume takmer 65.000 eur,“ doplnil tlačový odbor MZVaEZ. Okrem toho plánuje minister navštíviť mesto Charkov na východe Ukrajiny, kde sa stretne s regionálnymi a miestnymi politickými predstaviteľmi, ako aj podnikateľmi.

Pracovná návšteva Ukrajiny bude podľa tlačového odboru prvou bilaterálnou zahraničnou cestou ministra po skončení jeho pôsobenia na poste predsedu 72. Valného zhromaždenia OSN.

49 debata chyba
Viac na túto tému: #Slovensko #Miroslav Lajčák #Ukrajina
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy