Obvinený Zoltán A. vypovedal, vraždu Kuciaka si podľa neho objednal Kočner

Podľa najnovších informácií Zoltán A. obvinený v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka vypovedal, že objednávateľom vraždy bol podnikateľ Marian Kočner. Polícia medializované informácie nekomentuje.

, 03.10.2018 22:47, aktualizované: 04.10.2018 18:13
marian kočner, kočner, Foto: ,
Podnikateľ Marian Kočner.
1k+

Lívia Kňažíková, obhajkyňa Zoltána A, údajného sprostredkovateľa vraždy Jána Kuciaka, pre TV JOJ poprela, že by jej klient označil za objednávateľa vraždy Mariana Kočnera. Poprela tiež, že by podala informáciu o tom, že jej klient spolupracuje s vyšetrovacím tímom. Podľa TV Markíza advokátka však ráno potvrdila informácie, ktoré teraz popiera.

Hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová uviedla, že „všetky informácie, ktoré bolo možné v súčasnom procesnom štádiu trestného konania aktuálne sprístupniť médiám poskytol generálny prokurátor a dozorujúci prokurátor na tlačovej besede (v pondelok). Nad rámec poskytnutých informácií sa v súčasnosti, vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie, nebudeme vyjadrovať a ani komentovať informácie z neoverených zdrojov,“ dodala.

Jeden z obvinených Zoltán A., ktorý spolupracuje s políciou, podľa Denníka N vypovedal, že novinárovu vraždu si mal objednať kontroverzný podnikateľ Marian Kočner. Zoltánovi A. to mala povedať obvinená Alena Zs., ktorá sa mala s objednávkou obrátiť na neho. Kočner z objednávky vraždy zatiaľ obvinený nie je.

Podnikateľa Mariana Kočnera obvineného z údajného falšovania zmeniek, v utorok v tichosti previezli do prísne stráženej väznice v Leopoldove.

O samotnom prevoze prokurátor nepodal žiadne informácie. Konkrétnejšie sa nevyjadril ani jeho advokát Martin Pohovej.

Weber žiada prešetrenie Kočnerových väzieb na Smer

Šéf politickej skupiny Európskej ľudovej strany (EPP/EĽS) v Európskom parlamente a uchádzač o post predsedu Európskej komisie Manfred Weber vo štvrtok popoludní vydal vyhlásenie, v ktorom reaguje na najnovší vývoj s vyšetrovaním vraždy.

Weber vo vyhlásení, ktoré vydal v mene svojej politickej frakcie, privítal pokrok vo vyšetrovaní.

„Vyjadrujem veľkú úctu voči práci slovenskej polície a prokuratúry. Je dôležité, aby sme objasnili motívy a súvislosti týchto dvoch vrážd,“ uviedol Weber. Spresnil, že ľudia, ktorí nariadili tento zločin, musia byť chytení, lebo ide o prípad, ktorý sa týka ochrany slobody tlače v Európe.

Predseda EPP v europarlamente sa zároveň vyslovil za prešetrenia existencie a povahy vzťahov medzi Marianom Kočnerom a prípadom Kuciak. „Prešetriť treba aj povahu vzťahov medzi pánom Kočnerom a vládnucou stranou Smer-SD. V stávke je dôveryhodnosť Smeru-SD ako serióznej vládnucej strany,“ uviedol Weber vo svojom odkaze.

Novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú zavraždili 21. februára v ich dome vo Veľkej Mači výstrelmi z pištole kalibru 9 mm. Za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy hrozí páchateľom trest odňatia slobody od 20 do 25 rokov alebo na doživotie.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
1k+ debata chyba
Viac na túto tému: #vražda #Marian Kočner #vražda novinára Jána Kuciaka