O stažnostiach obvinených z vraždy Kuciaka voči väzbe rozhodne senát Farkaš - Harabin - Príbelský

O sťažnostiach obvinených v kauze vraždy Jána Kuciaka voči väzbe bude v zmysle Rozvrhu práce Najvyššieho súdu SR na rok 2018 rozhodovať senát 4 T v zložení Pavol Farkaš, Štefan Harabin a Patrik Príbelský.

05.10.2018 13:57
debata (58)

„O sťažnostiach rozhodne NS SR ako súd sťažnostný na neverejnom zasadnutí do piatich pracovných dní od predloženia sťažností na rozhodnutie. Termín zasadnutia zatiaľ nie je určený,“ informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová. Spisový materiál doručili najvyššiemu súdu vo štvrtok, to znamená, že rozhodnutie bude známe najneskôr vo štvrtok 11. októbra.

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici vzal v nedeľu 30. septembra do väzby obvinených Tomáša Sz., Miroslava M., Zoltána A. a Alenu Zs. za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej a za ďalšie trestné činy. Dôvodom na väzbu je možná obava, že by obvinení pokračovali v trestnej činnosti, mohli sa skrývať a ovplyvňovať svedkov. Rozhodnutie nie je právoplatné, okrem Zoltána A. zvyšní traja obvinení podali sťažnosť.

Štvorica je obvinená za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy a za ďalšie trestné činy. Dvoch obvinených, ktorí sú bratranci, zadržali policajti v Kolárove vo štvrtok 27. septembra ráno a v ich domoch urobili aj domové prehliadky. Tretieho zadržali v jeho bydlisku blízko Komárna. Tomáš Sz. je bývalý policajný vyšetrovateľ, jeho bratranec Miroslav M. bývalý vojak, Zoltán A. je podnikateľ. Podnikateľka Alena Zs. je obvinená z objednávky vraždy Kuciaka.

Novinára a jeho snúbenicu zavraždili 21. februára v ich dome vo Veľkej Mači výstrelmi z pištole kalibru 9 mm. Prokurátor uviedol, že dvojnásobná úkladná vražda súvisela s Kuciakovou prácou.

58 debata chyba
Viac na túto tému: #vražda novinára Jána Kuciaka