Poslanci NR SR budú rokovať o dve hodiny dlhšie ako býva zvykom

15.10.2018 14:23
parlament,
Ilustračné foto. Autor: ,

Podľa OĽANO návrh predstaviteľov vládnej koalície skracovať riadne naplánovaný čas schôdze preto, aby poslanci vládnej koalície mohli ísť domov, je neprijateľný.

Poslanci NR SR budú na 35. schôdzi, ktorá sa začne v utorok, rokovať o dve hodiny dlhšie ako býva zvykom. Rokovanie teda bude každý deň končiť až o 20:00 a nie o 19:00. Zároveň budú mať kratšiu obednú prestávku. Tá sa skráti z dvoch hodín na jednu. Rokovať teda budú od rána od deviatej do 13:00 a potom od 14:00 do večera. Rozhodlo o tom dnes poslanecké grémium.

Okrem toho grémium rozhodlo, že poslanci nebudú hlasovať v stredu o 17:00, ale len o 11:00. Vôbec sa nebude hlasovať vo štvrtok, piatok a ani v pondelok.

To sa však nepozdáva hnutiu OĽANO. „OĽANO nesúhlasí so systematickou dehonestáciou Národnej rady SR a tým aj zastupiteľskej demokracie. Návrh predstaviteľov vládnej koalície skracovať riadne naplánovaný čas schôdze preto, aby poslanci vládnej koalície mohli ísť domov, je neprijateľný. Takisto je neakceptovateľné rušenie pravidelných hlasovaní a zavádzanie 10-hodinových rokovacích dní do neskorých večerných hodín, čo znižuje kvalitu diskusie a prijímanie legislatívy,“ uvádza sa v stanovisku hnutia, ktoré dnes zaslalo agentúre SITA. Mnohí poslanci vládnej koalície sedia na viacerých stoličkách a potom nerobia ani jednu funkciu poriadne, dodáva OĽANO.

#rokovanie #poslanci NR SR
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku