Obvineného v kauze Kuciakovej vraždy predviedli pred súd pre daňové podvody

, , , 17.10.2018 09:05
Zoltán A.
Obžalovaný Zoltán A. (v strede) v sprievode členov Zboru justičnej a väzenskej stráže prichádza na súdne pojednávanie. Autor: ,

Zoltána A., ktorý je jedným z obvinených v prípade dvojnásobnej úkladnej vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, v skorých ranných hodinách priviedli na Okresný súd Bratislava V. kukláči v putách.

Podnikateľ mal dnes čeliť súdu v inej kauze krátenia dane a poistného, za čo mu hrozí sedem až dvanásť rokov odňatia slobody. Tvár obvineného Zoltána A. zakrývala kukla a mal oblečenú nepriestrelnú taktickú vestu. Zoltán A. má podľa portálu dlžník.sk daňový nedoplatok presahujúci jeden milión eur. Spolu s ním je obžalovaný aj Ján M., ktorý sa ale dnešného pojednávania nezúčastnil a sudca ho tak odročil na 3. decembra.

Zoltán A. bol označený v prípade vraždy Kuciaka za sprostredkovateľa medzi objednávateľkou a vykonávateľmi. Práve on podľa medializovaných informácií vypovedal, že vraždu novinára si objednal kontroverzný podnikateľ Marián K., ktorý je v súčasnosti stíhaný väzobne v inom prípade.

Obvineného z vraždy Kuciaka a Kušnírovej...
Obvineného z vraždy Kuciaka a Kušnírovej Zoltána A. priviezli na súd v kukle. Autor: Pravda, Ivan Majerský

Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú zastrelil páchateľ 21. februára tohto roka v ich rodinnom dome v obci Veľká Mača. Polícia zatiaľ v tejto súvislosti obvinila štyroch ľudí, jednu ženu a troch mužov. Tí sú stíhaní väzobne a v prípade dokázania viny im hrozí 25 rokov odňatia slobody, respektíve výnimočný trest na doživotie.

#daňové podvody #vražda novinára Jána Kuciaka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku