Maďarský minister Péter Szijjártó: Maďari chcú EÚ bez pokrytectva a politickej korektnosti

, 19.10.2018 17:00
Péter Szijjártó
Šéf maďarskej diplomacie Péter Szijjártó. Autor: ,

O autonómii, dvojakom občianstve i aktuálnom spore medzi Európskou komisiou a Maďarskom sme sa rozprávali s maďarským ministrom zahraničných vecí, ktorý tento týždeň navštívil Bratislavu. A keďže Péter Szijjártó má veľmi blízko k premiérovi Orbánovi, boli to informácie takpovediac z prvej ruky.

Hoci politici na oboch stranách Dunaja deklarujú, že slovensko-maďarské vzťahy sú historicky na najlepšej úrovni, v skrini máme minimálne dvoch kostlivcov, ktorí nás stále strašia.

Slová o autonómii síce vystriedali modernejšie výrazy ako „regionálna menšinová samospráva“, obavy na slovenskej strane však zostávajú rovnaké. Ani maďarský zákon o dvojakom občianstve neprispieva k upevňovaniu vzájomnej dôvery, najmä keď sledujeme vývoj na Ukrajine, kde sa kvôli tejto otázke v posledných týždňoch vyostril spor s Maďarskom.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Péter Szijjártó
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku