Kotleba má v parlamente o poslanca menej

07.11.2018 10:17, aktualizované: 17:38
kolesár
Juraj Kolesár skladá poslanecký sľub. Autor: ,

Poslanec Národnej rady SR Juraj Kolesár odišiel k 6. novembru z poslaneckého klubu Ľudovej strany Naše Slovensko.

Bez Kolesára zostáva klubu v parlamente 13 poslancov. Ako uviedol dnes na tlačovej besede podpredseda klubu Martin Beluský, strana Kolesára vyzýva, aby sa vzdal mandátu poslanca NR SR.

Podľa Beluského patril Kolesár k najmenej aktívnym poslancom klubu, aj NR SR. „Za celé obdobie mal šesť faktických poznámok, raz vystúpil v rozprave, podpísal sa pod jeden zákon. Na straníckych akciách na východe Slovenska, odkiaľ pochádza, sa naši prívrženci pýtali na jeho aktivitu. Jeho aktivita nebola žiadna a sám sa nezapájal,“ vyhlásil Beluský.

Kolesár podľa Beluského v októbri dostal niekoľko úloh, aby sa jeho aktivita zlepšila. Mal za úlohu interpelovať vládu a mal sa podieľať na príprave zákonov. „On sa namiesto toho zosypal a listom oznámil vystúpenie z klubu. Nemal odvahu prísť nám to povedať z očí do očí. Neprišiel ani na rokovanie klubu. Aj v utorok sa nám vyhýbal,“ povedal Beluský.

„K vyhláseniu strany ĽS NS môžem len konštatovať, že sú to ich prekrútené fakty a konšpirácie, za mňa bude hovoriť moja práca v NR SR,“ uviedol v reakcii poslanec Kolesár. Mandátu sa podľa vlastných slov určite nevzdá. „Napokon sám predseda strany ma prijal na kandidátku do parlamentných volieb a občania SR si ma zvolili na základe mojich aktivít v strane pre Slovensko. Určite spravím všetko preto, aby som ich nesklamal,“ zdôraznil. Svoj odchod zo strany považuje poslanec za politickú nutnosť. „V strane som nemal dostatok príležitostí presadzovať svoje vlastné – národné a kresťanské aktivity. V prvom rade by sme si mali všetci uvedomiť že nám ide o blaho Slovenska. Viac už nemám čo k tomu dodať,“ dodal Kolesár.

#poslanecký mandát #parlament #ĽSNS
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

89,99
Grande farebné orchidey

Grande farebné orchidey

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk