Saková: Bašternáka vyšetrujú v ďalších troch veciach

, 08.11.2018 11:53

V súvislosti s menom Ladislava Bašternáka je začaté trestné stíhanie v ďalších troch veciach. V relácii TV Pravda Ide o pravdu to potvrdila ministerka vnútra Denisa Saková (Smer).

„Prebieha riadne vyšetrovanie, a to na základe skutkov, ktoré sme jednak odhalili operatívnou činnosťou Finančnej polície, jednak na základe výsledkov, ktoré nám poskytla Finančná správa a aj na základe medializovaných informácií niektorých poslancov,“ vyhlásila Saková.

Podľa ministerky ide o veci, ktoré „sú prienikom skutkov, ktoré nastali v nejakom období a prebieha riadne živé vyšetrovanie“. Saková už v stredu poďakovala policajtom a prokurátorom, ktorí na prípade pracovali. Rovnako ako vtedy, aj dnes v TV Pravda pripomenula, že rozsudok zatiaľ nie je právoplatný, pretože Bašternák síce svoju vinu priznal, voči rozsudku sa však odvolal.

K bývaniu bývalého premiéra a predsedu Smeru Roberta Fica, ktorý už roky žije v komplexe Bonaparte a prenajíma si byt patriaci Bašternákovi, sa vyjadrila len stroho. „To je skutočne na osobnom rozhodnutí predsedu strany,“ skonštatovala ministerka. Dodala, že v kauze podozrivých prevodov v tejto bytovke, na ktorú trestným oznámením upozornil opozičný poslanec Jozef Rajtár (SaS), je začaté trestné stíhanie vo veci.

„Čakáme na jeden znalecký posudok, aby sme v tej veci vedeli pokračovať,“ povedala a dodala, že viac informácií o tomto vyšetrovaní nemá.

Saková bližšie nekomentovala, aký je pokrok vo vyšetrovaní vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej s tým, že na prípade sa ďalej pracuje. „Máme záujem, aby sme sa dozvedeli meno skutočného objednávateľa,“ zdôraznila, no nepotvrdila, či sa vyšetrovanie vedie aj smerom k podnikateľovi Marianovi Kočnerovi.

Ministerka vnútra si stojí za tým, že vo svojom rezorte zamestnala bývalého šéfa polície Tibora Gašpara. Podľa jej slov ide o skúseného odborníka a jeho prácu si váži. „Od 1. júna nie je príslušníkom Policajného zboru, nepracuje na Prezídiu, žiadnym spôsobom neovplyvňuje činnosť polície, je mojím poradcom pre oblasť znižovania kriminality v rómskych osadách,“ vysvetlila.

„Moje funkčné obdobie je časovo obmedzené, nemám čas hľadať nové tváre, nemám čas hľadať nových skúsených ľudí a nemáme skutočne čas na to, aby sa noví ľudia zaúčali v tejto problematike. Naopak, chceme využiť to, čo tam máme, a nechcem spáliť mosty,“ uzavrela ministerka vnútra Denisa Saková.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Tibor Gašpar #Robert Fico #Ladislav Bašternák #Denisa Saková
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

23,99
Dôkaz lásky červený

Dôkaz lásky červený

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk