Čech si na pašovanie marihuany zobral 'na pomoc' hárajúcu fenu

, 09.11.2018 10:12, aktualizované: 10:32
policajný pes
Policajný pes pri svojom "úlovku". Autor:

Pracovníkom Colného úradu Trnava sa podaril slušný úlovok, hoci im k tomu pomohla ľudská hlúposť. V českom Mercedese pri bežnej kontrole na hraničnom priechode Brodské objavili viac ako dva kilogramy marihuany.

Ako informovala hovorkyňa Colného úradu Trnava Iveta Zlochová, auto, v ktorom boli dvaja Česi vo veku 29 a 31 rokov, prehľadali colníci za pomoci služobného psa. Zoro označil čiernu tašku v zadnej časti vozidla, ktorú mal predtým pod dozorom pitbull.

Absurdne vyznieva fakt, že „pašerák“ si zobral na pomoc hárajúcu fenu s cieľom odlákať pozornosť policajného psa. „Pes bol spočiatku rozrušený, ale je profesionál, dodržal si odstup a drogy vyňuchal,“ dodáva polícia s dávkou humoru.

V taške bolo plné vrece so sušenou rastlinou. Prípad prevzala polícia a vyšetrovateľ z drogového zločinu obvinil mladšieho z mužov, 29-ročného Zdenka. Ten sa k činu priznal. Spracovaný bol aj návrh na jeho väzobné stíhanie. Hrozí mu 10 až 15 rokov za mrežami.

Zo zaisteného množstva by sa dalo pripraviť minimálne 9 400 dávok. Podľa informácií trnavskej policajnej hovorkyne Márie Linkešovej pri predaji na čiernom trhu mohol za toto množstvo zinkasovať od 10– do 31-tisíc eur.

Za posledný týždeň je to už tretí úlovok trnavských colníkov a služobného psa Zora. Minulý piatok na diaľničnom odpočívadle Sekule objavili marihuanu u bratislavskej a galantskej posádky.

#polícia SR #pašerák #marihuana
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
42,99
Elite červené ruže dve srdiečka

Elite červené ruže dve srdiečka

169,99
Amore červené ruže Moet Chandon

Amore červené ruže Moet Chandon

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk