Naším favoritom na prezidentského kandidáta je stále Miroslav Lajčák, tvrdí Richard Raši

13.11.2018 12:02
smer, snem, richard raši
Podpredseda Smeru Richard Raši. Autor: ,

Favoritom na prezidentského kandidáta je pre vicepremiéra a podpredsedu Smeru Richarda Rašiho a ďalších zo Smeru stále šéf slovenskej diplomacie Miroslav Lajčák. Uviedol to pre novinárov Raši, ktorý naďalej tvrdí, že jeho meno sa v žiadnych debatách sociálnych demokratov o prezidentskom kandidátovi neobjavilo. Smer stále kandidáta nepredstavil.

„Nič nové sa v tejto veci nestalo, stále platí to, že žiadne debaty, kde by sa moje meno spomínalo, neprebehli. Mojím favoritom, a nielen mojím, ale nás všetkých, je Miroslav Lajčák,“ vyhlásil Raši.

Smer by mal predstaviť svojho prezidentského kandidáta na prelome novembra a decembra. Lajčák dosiaľ v súvislosti s možnou prezidentskou kandidatúrou neustále tvrdil, že chce zostať venovať sa zahraničnej politike.

V polovici októbra uviedol, že ak by mal kandidovať, musel by byť o tom on sám presvedčený. „A zatiaľ nie som. Nemôžem sa zlomiť do niečoho, čo necítim,“ povedal v októbri šéf rezortu diplomacie s tým, že jeho pozícia je jasná. Lajčák dlhodobo hovorí, že kandidovať nemieni. Prezidentské voľby budú na jar budúceho roka.

#Miroslav Lajčák
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku