V kauze prípravy vraždy spoločníčky Pavla Ruska ukončili vyšetrovanie

V prípade prípravy vraždy Silvie Volzovej, na ktorej sa mal podielať bývalý minister hospodárstva a riaditeľ televízie Markíza Pavol Rusko, bolo už ukončené vyšetrovanie.

16.11.2018 13:30
vypocutie ruska, rusko, pavol rusko Foto: ,
Pavol Rusko po konfrontácii s Mikulášom Černákom.
debata (8)

„V predmetnej trestnej veci bolo ukončené vyšetrovanie a prebieha študovanie spisového materiálu s obvinenými a poškodenou,“ uviedol v piatok dozorový prokurátor a hovorca Krajskej prokuratúry v Bratislave (KP) Michal Šúrek. Až po naštudovaní rozsiahleho spisového materiálu KP v Bratislave rozhodne o ďalšom postupe vo veci.

Pavla Rusko polícia v minulosti obvinila z trestného činu prípravy vraždy jeho bývalej obchodnej spoločníčky Volzovej. Na príprave sa mali podielať aj známi členovia slovenského podsvetia, ako napríklad bos sýkorovcov Róbert L., alias Kýbel, či za viacero vrážd právoplatné odsúdený banskobystrický bos Mikuláš Č. a napokon komplic posledne menovaného Miloš K.

Najskôr koncom októbra minulého roku Okresný súd Bratislava II (OS II) vzal Pavla R. pôvodne do väzby. Koncom novembra ho však Krajský súd v Bratislave (KS) prepustil z väzby a tú mu nahradil lokalizačným zariadením. Následne dozorový prokurátor vo februári tohto roku žiadal o rozšírenie dôvodov väzby u obvineného o „kolúzny“ dôvod. Napokon OS BA II žiadosti nevyhovel a na začiatku mája KS v BA zase zamietol sťažnosť prokurátora ako nedôvodnú a obvineného ako oneskorenú.

Bývalý minister hospodárstva Pavol Rusko je obvinený z toho, že si v roku 1997 v podsvetí objednal vraždu svojej vtedajšej spoločníčky Volzovej. Okrem iných mal proti nemu vypovedať práve spomínaný bývalý šéf banskobystrického podsvetia Mikuláš Č. KS v Bratislave mu na začiatku mája uložil aj povinnosť podrobiť sa dohľadu probačného a mediačného úradníka, nosiť elektronický náramok či zákaz vycestovať do zahraničia. V súčasnosti s ním prebieha na bratislavskom súde hlavné pojednávanie v prípade zmeniek televízie Markíza, ktoré mal údajne podpísať.

Podnikateľ a spoluobvinený v kauze zmeniek Marian Kočner zase zostáva naďalej vo väzbe. Rozhodol o tom vo štvrtok (15.11.) Špecializovaný trestný súd v Pezinku – pracovisko Banská Bystrica. Podnikateľ sa už po druhý raz snažil dostať z väzby na slobodu.

8 debata chyba
Viac na túto tému: #Pavol Rusko #Sylvia Volzová