Slovenskí vojaci sa zúčastňujú na vojenskom cvičení Anakonda

28.11.2018 13:27
Poľsko, Medzinárodné vojenské cvičenie...
Medzinárodné vojenské cvičenie Anakonda 2018 organizované poľskými ozbrojenými silami. Autor: ,

Celkovo 120 slovenských vojakov sa zúčastňuje na najväčšom medzinárodnom cvičení Anakonda 2018 organizovanom poľskými ozbrojenými silami. Cvičenie bude trvať do 6. decembra. Informovala o tom hovorkyňa rezortu obrany Danka Capáková.

„Celkovo 120 vojakov z veliteľstva 2. mechanizovanej brigády a ďalších útvarov Pozemných síl Ozbrojených síl SR sa zúčastňuje na najväčšom medzinárodnom cvičení Anakonda 2018 organizovanom poľskými ozbrojenými silami vo vojenskom výcvikovom priestore Orysz/Bemowo Piskie,“ priblížila Capáková.

Cieľom cvičenia je podľa hovorkyne preveriť schopnosť vykonávať operácie v koaličnom zoskupení ako reakciu na narastajúce hybridné hrozby, ako aj viesť rozhodujúce vojenské operácie v medzinárodnom prostredí. Zároveň chcú cvičením demonštrovať schopnosť nasadenia a udržiavania bojovej sily aliančných síl.

Na cvičení Anakonda 2018 sa na poľskom území zúčastní približne 12 500 vojakov a ďalších približne 5 000 vojakov v Litve, Lotyšsku, Estónsku a v Baltskom mori. Okrem pozemnej techniky ich podporí aj 45 vojnových lodí a 150 lietadiel a vrtuľníkov.

Vojenské cvičenia Anakonda sa konajú s dvojročnou periodicitou od roku 2006. Ako informuje rezort obrany, v tomto roku sa cvičenie sústredí na spoluprácu jednotlivých vojenských útvarov. Najväčšie cvičenie poľských ozbrojených síl za posledných 27 rokov bude prebiehať v medzinárodnej veliteľskej štruktúre v zložke pozemných, vzdušných, námorných a špeciálnych jednotiek.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#medzinárodné vojenské cvičenie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku