Cestári upozorňujú na poľadovicu, zľadovatený sneh, hmlu i silný dážď

Všetky sledované úseky diaľnic, rýchlostných komunikácií, horských priechodov a ciest na Slovensku sú momentálne zjazdné. Vodiči by si však mali dávať pozor na tvorbu poľadovice a miestami na hmlu, zľadovatený sneh a silný dážď. Informuje o tom Slovenská správa ciest (SSC) na svojom webe zjazdnost.sk.

04.12.2018 09:09
námraza, poľadovica Foto: ,
Ilustračné foto
debata (5)

Poľadovicu SSC hlási na ceste I/66 v úseku Heľpa – Červená Skala. Na zľadovatený sneh do dvoch centimetrov si musia vodiči dávať pozor na ceste I/66 Podspády – Tatranská Javorina, I/67 Ostrá Skala – Pusté pole, II/537 Tatranská Polianka – Tatranská Lomnica, II/538 Tatranská Štrba – Štrbské Pleso, II/539 Mengusovce – Vyšné Hágy, II/539 Mengusovce – Vyšné Hágy, II/578 Skalka – Kremnica a v okolí lokalitách Levoče a Tatranskej Štrby.

Pre hmlu, silný dážď alebo dažďové prehánky je podľa cestárov dohľadnosť do 100 metrov v lokalitách Dobšiná, Fričovce, Liptovské Matiašovce, Bertotovce, Liptovský Hrádok, Trebišov, Veľké Kapušany, Štítnik, Kremnica, Sečovce, Michalovce, Plešivec, Rožňava a Široké. V okolí Veľkého Krtíša je hmla s dohľadnosťou len do 50 metrov.

Pre vozidlá nad desať metrov sú po celú zimnú sezónu uzatvorené horské priechody Fačkov (úsek cesty I/64 medzi Nitrianskym Pravnom a Fačkovským sedlom), Veľké Pole (cesta II/512 Oslany – Cerová), Šútovce (cesta III/1774). Horský priechod Skýcov (II/511) je uzatvorený pre vozidlá nad 3,5 tony.

Cesty II/549 v úseku Úhorná – Úhornianske sedlo – Krásnohorské Podhradie, v úseku Hrabušická Píla – Stratená (križovatka ciest I/67 a III/3227) a Herlianske Sedlo (II/576 ) sú uzatvorené pre všetku dopravu. Cesty sú v zime neudržiavané.

5 debata chyba
Viac na túto tému: #poľadovica #hmla
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy