VIDEO: Rusko prehovoril o podsvetí a jeho kauze

Je absurdné tvrdiť, že zo smrti Sylvie Volzovej by som mal finančný prospech. Na tlačovej besede to uviedol obvinený exriaditeľ TV Markíza Pavol Rusko. Polícia ho totiž obvinila, že si v 90. rokoch objednal likvidáciu svojej obchodnej spoločníčky u Mikuláša Černáka. Čo povedal Rusko? Pozrite si video TV Pravda.

17.12.2018 12:27 , aktualizované: 17:25
debata (37)

VIDEO: Exminister Pavol Rusko o podsvetí, pomeroch v televízii, Volzovej a vyšetrovaní jeho kauzy.

Video

Podľa Ruska v tomto prípade nesedí viacero tvrdení vyšetrovateľa, ako ani Černáka a Miloša Kaštana, ktorí proti nemu vypovedajú. Keď podľa Ruska v roku 1995 vznikla spoločnosť Markíza Slovakia, ako držiteľ vysielacej licencie podpísala zmluvu so spoločnosťou TV Markíza, ktorá zabezpečovala výrobu televízneho vysielania. Volzová podľa Ruska nikdy nemala podiel v televízii, bola len spolumajiteľkou Markíza Slovakia. Táto spoločnosť mala dostávať 10 % zisku televízie, teda podiel Volzovej bol 5 % ziskov. „Ak toto má byť vysoká majetková hodnota, tak to je na zamyslenie,“ povedal.

O zmenách vo vlastníckej štruktúre v Markíza Slovakia by podľa Ruska musela rozhodovať Rada pre rozhlasové a televízne vysielanie. Preto je podľa neho nezmyslel, že by Volzovú mohol prinútiť previesť jej podiel na neho a následne ju dať odstrániť, keďže by to mohlo viesť k zániku licencie. Rusko tiež tvrdí, že nikdy nebol vo firme Mikuláša Černáka a nestretol sa ani s členmi skupiny sýkorovcov. Podľa obvinenia ich on najal, aby Volzovú sledovali. Podľa Ruska sa však vtedy Volzová neskrývala, preto by bolo absurdné platiť niekomu peniaze za jej sledovanie.

„Černákov štartér“

Tiež tvrdí, že ešte v čase mečiarizmu stál proti vládnej moci, preto, keby si objednal vraždu, mohol ho každý, kto o tom vedel v tom čase, zdiskreditovať. Černák, ktorý bol vtedy vo väzbe, by podľa Ruska dostal za jeho diskreditáciu „slobodu a pol Slovenska“. Diskreditovať ho tiež v tejto súvislosti mohli Peter Steinhübel a Peter Čongrády, ktorí chceli podľa Ruska získať Markízu. Volzová mala navyše podľa Ruska vtedy Čongrádyho ochranku a podpísala mu neexistujúci dlh, na základe ktorého chcel prebrať televíziu.

Podľa Ruska tvrdenia zozbierané vyšetrovateľom potvrdil len jeden svedok z 55, pričom išlo len o „Černákovho štartéra“. O Volzovej povedal, že nikdy do spoločnosti nepriniesla ani euro". „Nie je to obeť, ale agresor, ktorý nám priviedol na krk podsvetie,“ vyhlásil. Obvinenie voči svojej osobe označil za zastrašovanie, demonštráciu sily a snahu zlomiť ho, keď bol minulý rok vo väzbe. Dodal, že v tejto súvislosti podá na generálnu prokuratúru trestné oznámenie na skupinu neznámych osôb pre diskreditáciu jeho osoby.

Exminister hospodárstva a bývalý riaditeľ TV Markíza čelí takisto s väzobne stíhaným podnikateľom Marianom Kočnerom obvineniu z trestného činu falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov spolu so zločinom marenia spravodlivosti formou spolupáchateľstva. Ide o zmenky v hodnote približne 70 miliónov eur, ktorých podpis Rusko priznal a Marian Kočner sa následne ich vyplatenia domáhal súdnymi žalobami. Pravosť zmeniek od začiatku spochybňovala TV Markíza ako žalovaný v druhom rade. K tejto kauze Rusko povedal dnes len to, že vo veci predložili s advokátom „nové kľúčové dôkazy“.

VIDEO: K prípadu obžaloby Pavla Ruska z prípravy vraždy jeho spoločníčky Sylvie Volzovej sa vyjadril (7.12.) pre TV Pravda advokát a bývalý vyšetrovateľ Peter Vačok.

Video

© Autorské práva vyhradené

37 debata chyba
Viac na túto tému: #Pavol Rusko #Sylvia Volzová