Sneh skomplikoval dopravu, hasiči zasahovali pri 57 nehodách

20.12.2018 11:53, aktualizované: 20:02
POČASIE: Sneženie v hlavnom meste
Ilustračné foto Autor: ,

Štvrtkové intenzívne sneženie spôsobilo enormný nárast výjazdov hasičov k dopravným nehodám. Za posledných 12 hodín pomáhali pri 57 dopravných nehodách. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Zuzana Farkasová.

„Najviac nehôd sa stalo v Trnavskom kraji. Pri desiatich nehodách zasahovali hasiči v Košickom a Prešovskom kraji, v deviatich prípadoch boli k takýmto udalostiam vyslaní príslušníci v Nitrianskom kraji,“ spresnila Farkasová. Hasiči v Banskobystrickom kraji podľa nej pomáhali dovedna osemkrát, v Žilinskom päťkrát a v Bratislavskom kraji zasahovali v dvoch prípadoch. „Hasiči aj v týchto chvíľach zasahujú pri desiatkach z nich a snažia sa sprístupňovať cesty,“ dodala hovorkyňa Prezídia HaZZ.

Podľa aktuálnych informácií Slovenskej správy ciest sú všetky sledované diaľničné úseky, rýchlostné cesty a horské priechody na území SR zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý. Na niektorých úsekoch sa nachádza utlačený kašovitý sneh.

V Bratislave a na juhu Slovenska sa môže na cestách vyskytovať poľadovica. Pred ňou varuje na celom území SR aj Slovenský hydrometeorologický ústav, ktorý vydal výstrahu prvého stupňa s platnosťou do soboty 22. decembra.

Problémy v hlavnom meste

Bratislavská MHD z dôvodu zhoršených poveternostných podmienok meškala od 10 do 50 minút. Na webovej stránke o tom informoval Dopravný podnik Bratislava (DPB), ktorý obnovil premávku niektorých autobusových a trolejbusových liniek, pričom trasy viacerých boli odklonené a zmenené.

DPB obnovil po kolapse premávku autobusových liniek č. 43 na konečnú zastávku Lesopark, č. 63 do Lamača a trolejbusových liniek č. 202, 207 a 212 po pôvodných trasách. „Dispečing DPB vyhlásil celomestský zásah na čistenie obratísk, tratí a zastávok MHD, ktoré má v správe,“ uvádza webová stránka.

Stella centrum informoval o viacerých dopravných nehodách v hlavnom meste, napríklad v križovatke Vajanského a Dostojevského, za letiskom na Ivanskej ceste, v smere do centra či na Gagarinovej pri výjazde z Hraničnej v smere do centra.

Kolóny sa tvorili na Račianskej v smere do mesta, na D1 pred vjazdom do Bratislavy, pred Prístavným mostom i na D2 za Stupavou, v smere do Bratislavy.

Sneženie a poľadovica komplikovali dopravu v Bratislave od predpoludňajších ho­dín.

#sneženie #MHD #dopravné kolóny #Bratislava
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Flower bag ružové kvety

Flower bag ružové kvety

44,99
Flower box červená kocka "M" červené ruže

Flower box červená kocka "M" červené ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk