Exkluzívne: Kaliňák odchádza z parlamentu

, 27.12.2018 12:36, aktualizované: 18:59

Trojnásobný minister vnútra a súčasný poslanec NR SR Robert Kaliňák (Smer) odíde do konca roka z parlamentu. Potvrdil to exkluzívne v dnešnej relácii TV Pravda Ide o pravdu.

Kaliňák svoj odchod z verejnej funkcie odôvodnil najmä tým, že chce splatiť svoj dlh voči vlastnej rodine. „V tejto chvíli odchádzam z parlamentu. Do konca roka chcem odovzdať list predsedovi NR SR o tom, že sa vzdávam mandátu,“ zdôraznil exminister a uviedol, že sa chce venovať rodine. „A navyše, človek bez mandátu v NR SR je slobodnejší, môže omnoho viac hovoriť, omnoho viac sa brániť,“ povedal Kaliňák. Poslaneckého mandátu sa vzdá zajtra.

Kaliňák zatiaľ nevie, či je jeho odchod z politiky definitívny. V strane Smer však zostáva. „Nemením kabáty, nemením strany.“ Ráta tiež s tým, že si obnoví advokátsku licenciu. O tom, či bude kandidovať v budúcich parlamentných voľbách, a teda či sa do politiky plánuje vrátiť, zatiaľ nehovorí. „Ako konkrétnu rieku prejdem, poviem, keď pred ňou budem stáť. Pred touto riekou momentálne nestojíme, je to relatívne ďaleko a neviem sa k tomu v tejto chvíli vyjadriť,“ povedal Kaliňák v relácii Ide o pravdu, ktorú moderuje Zuzana Martináková.

Kaliňáka by mala nahradiť Gabániová

Náhradníčkou na uvoľnené poslanecké kreslo by mala byť Darina Gabániová. V parlamente sedela do marca tohto roka, keď miesto uvoľnila Kaliňákovi, ktorý sa do snemovne vracal z ministerstva vnútra.

Kaliňák rezignoval na post ministra vnútra a tiež na funkciu podpredsedu vlády začiatkom marca tohto roku. Ako vtedy povedal, reagoval tak na emócie vybičované do absolútneho maxima po dvojnásobnej vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej a tiež na požiadavku koaličných partnerov. Jeho odchod žiadal koaličný Most-Híd. Vyzývala ho však naň aj opozícia a tiež protestujúci na verejných zhromaždeniach.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Robert Kaliňák #poslanecký mandát #NR SR #Ide o Pravdu
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
56,99
Flower box čierny šesťhran červené ruže

Flower box čierny šesťhran červené ruže

73,99
Elite červené ruže Grand

Elite červené ruže Grand

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk