Vojaci privítali Nový rok 20 delostreleckými salvami z Tyršovho nábrežia

Pri príležitosti osláv 26. výročia vzniku Slovenskej republiky a jej ozbrojených síl vypálili vojaci v utorok 20 delostreleckých sálv z Tyršovho nábrežia. Spolu s verejnosťou tak slávnostne privítali nový rok.

01.01.2019 16:41
ARMÁDA: Salvy Foto: ,
Slávnostné vypálenie 20 novoročných delostreleckých sálv pri príležitosti 26. výročia vzniku Slovenskej republiky a Ozbrojených síl SR.
debata (3)

Delostrelecké salvy zo šiestich 122 milimetrových húfnic HD – 30A vypálili príslušníci raketometného oddielu Rožňava. Hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Danka Capáková informovala, že tak urobili na základe rozkazu prezidenta SR, ktorý je zároveň hlavným veliteľom Ozbrojených síl SR. Na podujatí sa podľa jej slov podieľalo celkovo do 100 profesionálnych vojakov s viac ako 20 kusmi techniky.

„Nový rok so sebou vždy prináša výzvy, ale aj úlohy. Nás ich v tomto roku čaká nemálo. Budeme pokračovať v historicky najväčšej reálnej modernizácii ozbrojených síl, ale aj v stabilizácii personálu, zatraktívnení vojenského povolania a zlepšení jeho konkurencieschop­nosti na trhu práce,“ povedal minister obrany Peter Gajdoš (SNS). Šéf rezortu obrany pri tejto príležitosti zároveň poďakoval všetkým profesionálnym vojakom za zodpovedné plnenie úloh v roku 2018.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #slávnostné salvy