SHMÚ vydal výstrahu pred vetrom, snežením, tvorbou snehových jazykov a závejov

Meteorológovia varujú pred silným vetrom, ale aj pred tvorbou snehových jazykov a závejov či snežením. Na stredu (2.2.) vydal Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) viacero výstrah prvého a druhého stupňa pre väčšinu územia Slovenska.

01.01.2019 19:58
POČASIE: Sneženie na cestách Foto: ,
Ilustračné foto.
debata

Pre Bratislavský, Trnavský kraj a väčšinu Nitrianskeho kraja platí výstraha prvého stupňa pred silným vetrom, ktorý môže v nárazoch dosahovať rýchlosť 65–85 km/h. Silný vietor v horských oblastiach môže dosiahnuť o niečo vyššiu rýchlosť, a to až 135–160 km/h. Pre regióny Banská Bystrica, Brezno, Poprad, Liptovský Mikuláš, Ružomberok a Tvrdošín platí do štvrtka (3.1.) dopoludnia výstraha druhého stupňa.

Na tvorbu snehových jazykov a závejov upozorňuje SHMÚ najmä okolie Banskej Bystrice, Brezna, Spišskej Novej Vsi, ale tiež väčšinu územia Prešovského kraja a celý Žilinský kraj.

Meteorológovia očakávajú aj sneženie. Predpokladajú, že na viacerých miestach spadne 30–40 cm nového snehu. Výstrahu prvého stupňa pred snežením vydal ústav pre niektoré oblasti Prešovského a Žilinského kraja. Výstraha by mala trvať až do štvrtka (3.1.).

debata chyba
Viac na túto tému: #SHMÚ