Pellegrini: Keď Kažimír skončí, vieme prijať rýchle rozhodnutie

Kým súčasný minister financií Peter Kažimír (Smer) neopustí svoju funkciu, on ani premiér Peter Pellegrini (Smer) nechcú špekulovať o jeho nástupcovi. Kažimíra parlament vlani v decembri zvolil za kandidáta na guvernéra Národnej banky Slovenska (NBS), v súčasnosti ešte čaká na vymenovanie prezidentom Andrejom Kiskom.

02.01.2019 14:09
kažimír Foto: ,
Minister financií SR Peter Kažimír po tajnom hlasovaní parlamentu, v ktorom ho zvolili za guvernéra NBS.
debata (4)

„Aké meno oznámime verejnosti ako potenciálneho nástupcu pána ministra, o tom začneme rokovať naozaj až vtedy, keď bude jasné, že pán minister svoju stoličku opúšťa. Vtedy vieme prijať veľmi rýchle rozhodnutie,“ avizoval Pellegrini v stredu na spoločnej tlačovej konferencii s Kažimírom.

Premiér pripustil, že mien, o ktorých sa rozmýšľa, „nie je 50“. „Nech už to bude ktokoľvek, bude musieť garantovať verejne aj mne osobne, že bude zodpovedne narábať s verejnými financiami, že dodrží rozpočtované ciele, tak ako sú a nebude nejakým spôsobom meniť spôsob spravovania financií, ako ho nastavil podpredseda vlády (Kažimír),“ doplnil Pellegrini.

„Predbiehame. Viete, že na ťahu je pán prezident, a to je z mojej strany asi všetko. Sedím tu pred vami ako minister financií,“ konštatoval na tlačovej konferencii Kažimír.

Ako možní kandidáti na nového ministra financií sa v médiách spomínajú bývalý šéf finančnej správy František Imrecze alebo predseda finančného výboru parlamentu Ladislav Kamenický.

4 debata chyba
Viac na túto tému: #Peter Kažimír #NBS #Peter Pellegrini #minister financií
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy