Exprezident Rudolf Schuster mal 85. narodeniny

Bývalý prezident Rudolf Schuster dnes oslávil 85. narodeniny. Pri tejto príležitosti ho prijal Igor Petrovčík, starosta Mestskej časti Staré Mesto, kde Schuster ešte ako primátor Košíc vykonal obrovskú rekonštrukciu Hlavnej ulice.

04.01.2019 16:04
Rudolf Schuster, Igor Petrovčík, starosta Foto: ,
Exprezident Rudolf Schuster sa stretol so starostom mestskej časti Staré Mesto Igorom Petrovčíkom.
debata (9)

„Mám už za sebou toľko telefonátov, že ich nespočítam. Vážim si, keď si niekto spomenie na starého pána, hoci sa ním necítim, ale 85-ka je už riadne číslo, už sa veru treba zamyslieť. Som však rád, že ešte môžem pracovať aj cestovať, plánov je dosť,“ uviedol pri príležitosti návštevy exprezident, ktorý aj napriek pokročilému veku pracuje na troch knihách, medzi iným aj o zážitkoch zo štvorgeneračnej návštevy Schusterovcov v Brazílii.

Sám sebe želá hlavne to, aby mu zdravie vydržalo. Spolu so staromestským starostom rozprávali o Hlavnej ulici, a tiež srdcovke exprezidenta, a to návratu vody do historického centra.

Rudolf Schuster bol druhým prezidentom v ére samostatnosti, zároveň však bol prvým prezidentom, ktorého si zvolili občania SR v priamej voľbe. Inaugurovaný bol v júni 1999, päťročné obdobie ukončil v júni 2004. Je držiteľom niekoľkých domácich a zahraničných ocenení, v júni 2011 mu udelili Európsku cenu Karola IV. Narodeniny bývalý prezident oslávil aj návštevou košického Starého Mesta a stretnutím so starostom Igorom Petrovčíkom. Práve k tejto časti metropoly východného Slovenska má ako viacnásobný primátor Košíc osobitne srdečný vzťah.

© Autorské práva vyhradené

9 debata chyba
Viac na túto tému: #Rudolf Schuster #Igor Petrovčík