Pavol Rusko v pondelok podá trestné oznámenie za diskreditáciu jeho osoby

Pavol Rusko, ktorý je obvinený v prípade pokusu o vraždu exspoločníčky Silvie Volzovej, podá v pondelok (14.1.) na Generálnej prokuratúre (GP) SR trestné oznámenie na neznámych páchateľov. Dôvodom má byť zámerná diskreditácia jeho osoby. Informoval o tom Ruskov obhajca Marek Para.

10.01.2019 17:07
pavol rusko Foto: ,
Pavol Rusko.
debata (15)

Pavol Rusko sa zatiaľ k skutočnosti, že dozorový prokurátor Krajskej prokuratúry v Bratislave (KP) na začiatku tohto mesiaca podal obžalobu v tejto súvislosti na Okresný súd (OS) Bratislava II, zatiaľ nevyjadril. Pravdepodobne tak urobí v pondelok.

Obžaloba v prípade pokusu o vraždu Volzovej bola podaná na Okresný súd Bratislava II. Informoval o tom hovorca Krajského súdu v Bratislave (KS) Pavol Adamčiak.

„Obžaloba bola doručená na OS Bratislava II dňa 2. januára 2019. Súd v predmetnej trestnej veci vykoná prvotné úkony v zmysle Trestného poriadku,“ uviedol Adamčiak. Dovtedy dozor vykonávajúci prokurátor študoval spisový materiál. Po jeho naštudovaní a preskúmaní mal rozhodnúť o ďalšom postupe, teda o podaní, respektíve nepodaní obžaloby. Uviedol na začiatku decembra prokurátor a hovorca KP v Bratislave Michal Šúrek.

Vyšetrovateľ na začiatku decembra navrhol podať obžalobu na Pavla Ruska, ktorý je obžalovaný aj v kauze takzvaných televíznych zmeniek. Polícia vtedy ukončila vyšetrovanie a 5. decembra podal vyšetrovateľ na KP v Bratislave návrh na podanie obžaloby na štyri osoby vrátane Pavla Ruska.

Na príprave vraždy Volzovej sa okrem Ruska mali podieľať aj známi členovia slovenského podsvetia, ako napríklad boss sýkorovcov Róbert Lališ, alias Kýbel či za viacero vrážd právoplatné odsúdený banskobystrický boss Mikuláš Černák a napokon komplic posledne menovaného Miloš Kaštan. Okrem iných mal proti Ruskovi vypovedať bývalý šéf banskobystrického podsvetia Mikuláš Černák. KS v Bratislave mu na začiatku mája minulého roku uložil aj povinnosť podrobiť sa dohľadu probačného a mediačného úradníka, nosiť elektronický náramok či zákaz vycestovať do zahraničia. K probačnému úradníkovi sa na KS v Bratislave podľa informácií pravidelne dostavuje.

Rusko následne 17. decembra oznámil, že podáva na Generálnu prokuratúru SR spomínané trestné oznámenie na skupinu neznámych páchateľov z dôvodu zámernej diskreditácie jeho osoby.

„Podám na generálnu prokuratúru trestné oznámenie na skupinu neznámych páchateľov, ktorí zosnovali, zorganizovali a koordinovali zámernú diskreditáciu mojej osoby s využitím krivých výpovedí odsúdeného niekoľkonásobného vraha a odsúdeného člena mafiánskej skupiny. Pričom následne ovplyvňovali vyšetrovanie tak, aby mi bolo privodené trestné stíhanie a poškodené moje meno,“ vyhlásil vtedy okrem iného Rusko.

15 debata chyba
Viac na túto tému: #Generálna prokuratúra #trestné oznámenie #Pavol Rusko #Sylvia Volzová