V obciach na Orave by malo v nedeľu pomáhať ešte 60 hasičov

20.01.2019 10:47
ORAVA: Snehová kalamita
Snehová kalamita v obci Oravská Lesná. Autor: ,

Hasičom sa v oravských obciach zasiahnutých snehovou kalamitou podarilo do sobotného (19.1.) večera vykonať všetky práce, ktoré mali pôvodne naplánované na dva dni. V nedeľu by malo v obciach pomáhať ešte 60 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru (HaZZ), informovala Zuzana Farkasová z Prezídia HaZZ.

„Vďaka perfektnej spolupráci HaZZ a Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR bolo z piatkového (18.1.) večera do sobotného rána zmobilizovaných 300 dobrovoľných hasičov, ktorí v sobotu ráno vyrazili v piatich evakuačných autobusoch HaZZ na pomoc na Oravu,“ pripomenula Farkasová.

Hasiči podľa nej až do zotmenia v zasiahnutých obciach odstraňovali veľké nánosy snehu zo striech budov, sprístupňovali cestné komunikácie, komunikácie k verejným budovám a rozširovali chodníky v obciach. „Počas soboty sa podarilo vykonať všetky práce súvisiace s odstraňovaním následkov snehovej kalamity, ktoré boli pôvodne odhadované na dva dni. V nedeľu bude v zasiahnutých obciach obyvateľom pomáhať 60 príslušníkov HaZZ,“ dodala.

Mimoriadna situácia v súvislosti so snehovou kalamitou naďalej platí v Žilinskom kraji v 22 obciach a jednom meste. Pomoc v zasiahnutých obciach okrem profesionálnych a dobrovoľných hasičov poskytli i vojaci či polícia.

Situáciu, ktorú sneh v posledných týždňoch spôsobil na takmer celom území Slovenska, si môžete pozrieť vo videu TV Pravda.

#snehová kalamita #dobrovoľní hasiči
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku