Polícia preveruje, či Alena Zs. chodila do parlamentu

21.01.2019 18:23
glváč
Alena Zs. bola údajne v kontakte aj s podpredsedom NR SR Martinom Glváčom. Autor: ,

Vyšetrovatelia si vyžiadali od Kancelárie Národnej rady SR informácie o návštevách v parlamente. Policajti sa zaujímajú o Alenu Zs., obvinenú v prípade vraždy Jána Kuciaka.

Podľa informácií televízie JOJ Alena Zs. mohla navštevovať aj parlament, o čom by určite existovali záznamy. Televízia túto informáciu poskytla aj polícii, priamo jej šéfovi Milanovi Lučanskému. „Prezident policajného zboru posunul informáciu vyšetrovaciemu tímu, ktorý sa ňou bude určite zaoberať,“ uviedol minulý týždeň v utorok policajný hovorca Michal Szeiff.

Informácie o tom, že Alena Zs. mala chodiť do parlamentu za niektorými poslancami, televízia získala od zdroja z prostredia vyšetrovania prípadu. Kancelária NR SR televízii potvrdila, že polícia si záznamy už vyžiadala a poskytli ich vyšetrovateľom. Je zrejmé, že vyšetrovatelia prípadu Ján Kuciak teraz majú k dispozícii údaje o návštevách osôb, ktoré parlament navštívili v období možno niekoľkých rokov. Evidenciu Kancelária NR SR vykonáva prostredníctvom pracovníkov odboru ochrany a bezpečnosti. „V zmysle trestného zákona bola Kancelária NR SR požiadaná vyšetrovateľom o dané informácie. Všetky potrebné údaje kancelária vyšetrovateľovi bezodkladne poskytla,“ uviedli pre televíziu zástupcovia Kancelárie NR SR. Ak Alena Zs. navštívila národnú radu, polícia zistí kedy a za kým tam prišla.

Ako sa pripomína v článku, vstup do parlamentu podlieha prísnej kontrole, ako aj predloženiu občianskeho preukazu. Zamestnanci každú návštevu elektronicky zaregistrujú, ľudia sa tam len tak pohybovať nemôžu. Je len pár oficiálnych dôvodov návštevy ako vstup na balkón určený pre verejnosť, organizovaná prehliadka alebo návšteva konkrétneho poslanca. „Tieto informácie môžeme poskytnúť len orgánom v trestnom konaní, keďže sa aj na takéto informácie vzťahuje zákon o ochrane osobných údajov,“ uviedla minulý týždeň vo svojom stanovisku Kancelária NR SR. Viacerí politici ale žiadajú zverejniť, či tam Alena Zs. chodievala.

#parlament #Martin Glváč #vražda novinára Jána Kuciaka #Alena Zs.
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku