Heger žiada Pellegriniho, aby Glváčovi 'zatrhol' schôdze výboru

22.01.2019 12:51
martin glváč
Martin Glváč Autor: ,

Podpredseda parlamentu Martin Glváč (Smer) by sa nemal zúčastňovať na zasadnutiach Osobitného kontrolného výboru Národnej rady SR na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva (VS), ktorého je členom. Myslí si to predseda výboru Eduard Heger (OĽaNO) s tým, že to má zabezpečiť predseda vlády Peter Pellegrini (Smer).

„Pán podpredseda parlamentu, pán Glváč, by sa do vysvetlenia svojej komunikácie nemal zúčastňovať na zasadnutiach výboru, keďže na nich prerokúvame dôverné a tajné dokumenty,“ uviedol Heger s tým, že premiér by mal zabezpečiť, aby sa členovia jeho strany, ktorí sú prepojení na závadové osoby, nezúčastňovali na týchto rokovaniach. Zároveň avizoval, že na komunikáciu Glváča s Alenou Zs., obvinenou z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, sa bude pýtať riaditeľa Vojenského spravodajstva.

Heger chce, aby riaditeľ Vojenského spravodajstva informoval výbor, či s ním Glváč spolupracoval od začiatku komunikácie s Alenou Zs. „Nech vysvetlí to, čo naznačil pán Glváč, čím sa teraz zaštituje, že v komunikácii s pani Zs. spolupracoval s tajnými službami a nech preukáže, či to tak naozaj bolo, alebo či to je len zásterka, ktorú pán Glváč používa na očistenie svojho mena,“ doplnil Heger s tým, že komunikácia s takýmito osobami môže ohroziť bezpečnosť štátu.

Pellegrini v pondelok (21.1.) povedal, že Glváč sa na štátne orgány obrátil, hneď ako ku kontaktu došlo, teda nie až po zatknutí Aleny Zs. Verí, že to potvrdia aj samotné orgány. Glváč sa má ku komunikácii podľa premiéra vyjadriť v najbližších dňoch.

TV Pravda: Úniky z vyšetrovania vraždy novinára sú nebezpečné, hovorí politický analytik Baránek

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Martin Glváč #parlamentný výbor #Peter Pellegrini #Alena Zs.
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku