Univerzita Komenského bude mať päť nových a štyroch staronových dekanov

24.01.2019 12:35
univerzita komenskeho
Univerzita Komenského v Bratislave. Autor: ,

Rektor Univerzity Komenského v Bratislave (UK) Karol Mičieta dnes odovzdal vymenúvacie dekréty piatim novým a štyrom staronovým dekanom fakúlt UK. Väčšina z nich nastúpi do funkcie 1. februára.

„Čaká nás náročná úloha v nesmierne konkurenčnom prostredí týkajúca sa nielen pevného zakotvenia v európskom i svetovom priestore, ďalšej modernizácie a digitalizácie, otvorenosti univerzity smerom dovnútra, ale aj v ústrety spoločnosti a verejnosti,“ povedal nastupujúcim dekanom rektor UK.

Ako agentúru SITA informovala Lenka Miller z oddelenia vzťahov s verejnosťou UK, novými dekanmi sa stanú Martin Slobodník na Filozofickej fakulte UK, Peter Fedor na Prírodovedeckej fakulte UK, Edita Partová na Pedagogickej fakulte UK, Andrea Čalkovská na Jesseniovej lekárskej fakulte UK v Martine a Daniel Ševčovič na Fakulte matematiky, fyziky a informatiky UK.

Dekanmi, ktorí budú pokračovať na poste v druhom funkčnom období, sú Juraj Šteňo na Lekárskej fakulte UK, Eduard Burda na Právnickej fakulte UK, Marián Vanderka na Fakulte telesnej výchovy a športu UK a Lucia Mokrá na Fakulte sociálnych a ekonomických vied UK.

Na Fakulte managementu UK budú voľby kandidáta na dekana 18. februára. Na funkciu je nominovaný jediný kandidát – Michal Greguš.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#rektori #Univerzita Komenského v Bratislave
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku