Univerzita Komenského bude mať päť nových a štyroch staronových dekanov

Rektor Univerzity Komenského v Bratislave (UK) Karol Mičieta dnes odovzdal vymenúvacie dekréty piatim novým a štyrom staronovým dekanom fakúlt UK. Väčšina z nich nastúpi do funkcie 1. februára.

24.01.2019 12:35
univerzita komenskeho Foto: ,
Univerzita Komenského v Bratislave.
debata

„Čaká nás náročná úloha v nesmierne konkurenčnom prostredí týkajúca sa nielen pevného zakotvenia v európskom i svetovom priestore, ďalšej modernizácie a digitalizácie, otvorenosti univerzity smerom dovnútra, ale aj v ústrety spoločnosti a verejnosti,“ povedal nastupujúcim dekanom rektor UK.

Ako agentúru SITA informovala Lenka Miller z oddelenia vzťahov s verejnosťou UK, novými dekanmi sa stanú Martin Slobodník na Filozofickej fakulte UK, Peter Fedor na Prírodovedeckej fakulte UK, Edita Partová na Pedagogickej fakulte UK, Andrea Čalkovská na Jesseniovej lekárskej fakulte UK v Martine a Daniel Ševčovič na Fakulte matematiky, fyziky a informatiky UK.

Dekanmi, ktorí budú pokračovať na poste v druhom funkčnom období, sú Juraj Šteňo na Lekárskej fakulte UK, Eduard Burda na Právnickej fakulte UK, Marián Vanderka na Fakulte telesnej výchovy a športu UK a Lucia Mokrá na Fakulte sociálnych a ekonomických vied UK.

Na Fakulte managementu UK budú voľby kandidáta na dekana 18. februára. Na funkciu je nominovaný jediný kandidát – Michal Greguš.

debata chyba
Viac na túto tému: #rektori #Univerzita Komenského v Bratislave
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy