Maroš Šefčovič odovzdal podpisy poslancov na prezidentskú kanidatúru

31.01.2019 12:38
Šefčovič Maroš, Kandidatúra na post prezidenta SR
Kandidát na prezidenta Maroš Šefčovič. Autor: ,

Maroš Šefčovič dnes odovzdal 47 poslaneckých podpisov na svoju prezidentskú kandidatúru a zároveň vo vyhlásení predstavil priority svoje kampane.

Za svoju hlavnú prioritu považuje fakt, že chce byť „prezidentom s ľudskou tvárou.“ „Ide o môj záväzok z prvej tlačovej konferencie, kde som zdôrazňoval, aké je dôležité, aby prezident bol čo najbližšie k ľuďom, a aby sa prezidentský palác otvoril trochu viac verejnosti,“ povedal. V danej súvislosti sa vyjadril, že v prípade, ak zasadne do prezidentského paláca, minimálne raz za mesiac zorganizuje pracovný deň otvorených dverí.

Zároveň chce posilniť sociálny rozmer Slovenska. „Stále existujú veľké rozdiely medzi životom na Slovensku a v západoeurópskych krajinách. Preto budem aj naďalej tlačiť na to, aby zvyšovanie miezd rástlo ešte rýchlejšie,“ vyjadril sa Šefčovič a podotkol, že sa zameria aj na podporu rodín, dôchodcov, mladých a študentov, pre ktorých chce na Slovensku vytvoriť centrum excelentnosti pre ich kontinuálne vzdelávanie, aby mali možnosť dovzdelať sa v oblasti robotizácie či umelej inteligencie.

Obedy či vlaky zadarmo by nechal

„Nikdy nepodpíšem zákony, ktoré by zrušili obedy alebo vlaky zadarmo. Podporím diskusiu o flexibilnej materskej dovolenke či o štartovacom školskom balíčku,“ vyjadril sa v súvislosti so sociálnymi opatreniami a zdôraznil, že má v pláne pokračovať vo vytváraní tlaku na to, aby sa vianočný príspevok seniorom zmenil na trinásty dôchodok.

"Ako prezident by som trval na tom, aby každý zákon mal jasne spracovanú doložku sociálnych dopadov na zraniteľné skupiny ľudí. Dôchodcov, mladých ľudí, mladé rodiny a študentov.

Slovensko patrí do Európy

Ako poslednú prioritu uviedol zakotvenie Slovenska v Európe. „Využijem všetky svoje schopnosti, aby som jednoznačne garantoval miesto Slovenska pri tom najdôležitejšom stole, a aby sme boli aktívnym a úspešným členom Európskej únie,“ dodal na záver Šefčovič, ktorý chce byť „prezidentom celospoločenského zmieru.“

TV Pravda: Vystúpenie kandidáta na prezidenta SR Maroša Šefčoviča v relácii TV Pravda Ide o pravdu si pozrite vo videu. (vysielané 18.1.2019)

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Maroš Šefčovič #kandidát na prezidenta
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku