Podľa politického analytika sú na Slovensku reálne predčasné voľby

12.02.2019 17:00

Hlavným posolstvom dnešného vyhlásenia predsedu koaličnej strany Smer Roberta Fica je, že na Slovensku sú reálne predčasné voľby. Povedal to politický analytik Ján Baránek.

Reagoval tak na vyhlásenie Fica, že ak vo voľbe ústavných sudcov v parlamente prejdú kandidáti, ktorých podporila opozícia aj Most-Híd, dôjde k bezprecedentnému porušeniu koaličných dohôd. „Na ťahu je teraz Most-Híd, Čierny Peter je v jeho rukách,“ myslí si Baránek. Vyjadril tiež presvedčenie, že ak Most-Híd zahlasuje s opozíciou, budú s veľkou pravdepodobnosťou predčasné voľby.

Fico dnes oznámil, že nebude kandidovať za sudcu ústavného súdu. Zároveň vyhlásil, že ak prejdú kandidáti spoločne zvolení poslancami Mosta-Híd a opozície, bude to mať vážne následky pre ďalšie fungovanie vládnej koalície. Fico svoje vzdanie sa kandidatúry zdôvodnil tým, že Smer má odlišný pohľad na verejnú voľbu kandidátov na sudcov ústavného súdu v parlamente, na menovanie sudcov prezidentom Andrejom Kiskom, a tým, že to môže vyvolávať dojem, že prevládajú jeho záujmy kandidovať na predsedu ústavného súdu. Zároveň konštatoval, že napriek vyjadreniam opozície, ale aj predsedu Mosta-Híd Bélu Bugára, bolo preukázané, že splnil všetky zákonné podmienky na kandidatúru na sudcu ústavného súdu.

#Robert Fico #Most-Híd #Smer #vládna koalícia
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku