Iniciatíva My sme les vyzýva na odvolanie ministerky Matečnej

Ochranárska iniciatíva My sme les dnes spustila verejnú výzvu občanov na odvolanie ministerky pôdohospodárstva Gabriely Matečnej. Dôvodom je neriešenie a ignorovanie naliehavých a zásadných problémov v rezorte pôdohospodárstva, ktorý ministerka vedie. Občania vo výzve žiadajú predsedu vlády Petra Pellegriniho, aby navrhol prezidentovi bezodkladné odvolanie Gabriely Matečnej z postu ministerky.

20.02.2019 13:31
matečná Foto: ,
Ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná.
debata (6)

Za hlavný dôvod jej odvolania považujú negatívne dopady zlých a nekompetentných rozhodnutí v pôdohospodárskom rezorte, za ktoré hrozia Slovensku aj medzinárodné sankcie. Výzvu od dnešného rána podpísalo už vyše 700 ľudí. “Chceme, aby vláda konečne vyvodila reálnu zodpovednosť, bez toho sa nedá posunúť ďalej. Ministerstvo predsa riadi a za jeho činnosť zodpovedá reálny človek, ktorý ale stále hrá mŕtveho chrobáka,“ uviedol Rastislav Mičaník z iniciatívy My sme les.

Situácia na Slovensku sa podľa Mičaníka stále zhoršuje, a netýka sa to len chránených území, ale aj lesov a poľnohospodárskej krajiny. Dodal, že značná časť verejnosti pociťuje situáciu v rezorte pod vedením súčasnej ministerky ako vážne zlyhanie. “Ľudia sú sklamaní, nahnevaní a nechcú už ďalej tolerovať súčasný stav,“ konštatoval Mičaník. My sme les 14. februára verejne vyzvala vládu, aby vo verejnom záujme zastavila akékoľvek ťažby dreva a zásahy v najcennejších častiach národných parkov a vo všetkých zostávajúcich starých horských lesoch na Slovensku. Odvolala sa pritom na konanie Európskej Komisie voči Slovensku pre nedostatočnú ochranu prírody. Ak nedôjde k náprave, prípad môže skončiť na Súdnom dvore EÚ a sankciami. Ministerstvo pôdohospodárstva ani vláda podľa Mičaníka na túto výzvu dodnes nijako nereagovali.

6 debata chyba
Viac na túto tému: #Gabriela Matečná #My sme les