Kresák sa už o post ústavného sudcu uchádzať nebude

Koaličný poslanec Národnej rady SR Peter Kresák (Most-Híd) sa už nebude uchádzať o post ústavného sudcu. Poslanec to potvrdil pre webový portál televízie JOJ noviny.sk, a to napriek tomu, že mu kandidatúru ponúkali.

22.02.2019 12:25
peter kresák Foto: ,
Peter Kresák.
debata (19)

Kandidáta na post ústavného sudcu ešte pred februárovou voľbou obvinil zo spolupráce s ŠtB opozičný poslanec a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič, ktorý si vyžiadal spis z ÚPN. V ňom je okrem iného podľa Matoviča uvedené, že značná časť spisu bola ešte v decembri 1989 skartovaná. Matovič tvrdí, že súčasťou spisu boli aj výdavky vtedajšieho agenta Kresáka, ktoré boli vynaložené na stretnutia s informátormi. Časť z nich je vedená v dolároch, čo podľa Matoviča dokazuje, že Kresák spolupracoval vedome aj v Spojených štátoch amerických, kde v osemdesiatych rokoch minulého storočia študoval.

Kresák obvinenia odmietol s tým, že vedome s ŠtB nespolupracoval.


VIDEO: Igor Matovič obvinil Petra Kresáka zo spolupráce s ŠtB. Kresák vyvracal Matovičove tvrdenia aj listinnými dôkazmi. Matovič sa potom tými istými dokumentmi usiloval dokázať, že Kresákova spolupráca s tajnými bola vedomá, aktívna a musel ju dlho tajiť.

Video
19 debata chyba
Viac na túto tému: #ŠtB #OĽaNO #Igor Matovič #Peter Kresák #voľba ústavných sudcov