Všetky zmeny v zákone o pedagogických zamestnancoch sú v prospech učiteľov, tvrdí Lubyová

Všetky zmeny, ktoré sú zakotvené v zákone o pedagogických zamestnancoch, sú v prospech učiteľov a reagujú na ich požiadavky. Uviedla to ministerka školstva Martina Lubyová vo videu zverejnenom na jej facebookovej stránke. „Vyrokované zmeny školskými odborármi rozširujú možnosti pre príplatky za inovačné vzdelávanie, odstraňujú povinnosť špecializačného vzdelávania pre triednictvo alebo predlžujú prechodné obdobie na sedem rokov," povedala šéfka rezortu školstva.

08.03.2019 10:30, aktualizované: 11.03.2019 10:04
Martina Lubyová, ministerka školstva Foto: ,
Ministerka školstva Martina Lubyová.
debata (3)

Lubyová ubezpečila, že možnosť poskladať si 12 percentný príplatok za ďalšie vzdelávanie ostane aj v novom systéme. „Upustili sme od požiadavky, aby sa na triednictvo vyžadovalo 100 hodín špecializačného vzdelávania. Učiteľ teda bude mať možnosť, ale nie povinnosť. Začínajúcim učiteľom však odporúčame, aby sa na triednictvo pripravili a kurzy absolvovali," vysvetlila ministerka s tým, že jazyková skúška bude za 12 percentný príplatok, ako to bolo doteraz.

Dôvodom je podľa ministerky to, že na ministerstve plánujú rozšíriť vyučovanie cudzích jazykov a bude potrebný väčší počet učiteľov vyučujúcich cudzí jazyk.

Zmeny, ktoré vyrokovali odbory oproti pôvodnému zneniu zákona, budú predložené na nasledujúcej schôdzi parlamentu.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #Učitelia #zákon #Martina Lubyová
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy