Alena Zs. viac ako šesť hodín vypovedala na NAKA, akúkoľvek vinu popiera

Viac ako šesť hodín vypovedala v stredu na NAKA v Nitre Alena Zs., ktorá je obvinená v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka. Ako informoval jej obhajca Štefan Neszméry, Alena Zs. vypovedala k prípadu vraždy exprimátora Hurbanova Lászlóa Basternáka, v ktorom takisto figuruje ako obvinená.

13.03.2019 10:20 , aktualizované: 17:16
alena zs. Foto: ,
Obvinená Alena Zs. po výsluchu štvorice obvinených na Špecializovanom trestnom súde v Banskej Bystrici.
debata (7)

Podľa obhajcu odmietla akúkoľvek účasť na vraždách a vinu a nemá žiadnu vedomosť o tom, kto si ich objednal. Cíti sa byť nevinná a aj tvrdí, že je nevinná a nech o tom rozhodne súd. Zatiaľ platí prezumpcia neviny a žiadame verejnosť aj novinárov, aby sa držali tohto princípu, zdôraznil Neszméry, ktorý sa doteraz k prípadu nevyjadroval. My sme sa nechceli vyjadrovať médiám, pretože máme určitú taktiku obhajoby a jednou z nich je aj vyjadrovanie sa do médií. Blížilo sa výročie vraždy Jána Kuciaka a my sme nechceli prilievať olej do ohňa, aby sa nehovorilo, že sa vyviňuje, vysvetlil.

VIDEO: 23. januára NAKA v súvislosti s vraždou exprimátora vykonala policajnú akciu, v rámci ktorej zadržala sedem osôb podozrivých zo spáchania závažnej násilnej a majetkovej trestnej činnosti. Následne na základe vykonaných úkonov a hodnotenia dôkazov vzniesla obvinenie voči vyššie spomínanej Alene Zs., Romanovi O., Vladimírovi M., Ladislavovi V.
Video

Obhajca Aleny Zs. zároveň uviedol, že jeho klientka pozná z obvinených vo vražde Jána Kuciaka iba Zoltána A., pričom sa s Tomášom Sz. ani s Miroslavom M. nikdy nestretla a nevidela. Každopádne odmietame akékoľvek vyjadrenia, ktoré má pán Zoltán A., a tvrdíme, že je to vyjadrovanie kajúcneho páchateľa. Je to jeho právo, naše právo je v tom, že my to odmietame a popierame akúkoľvek účasť na akomkoľvek skutku, ktorý nám je kladený za vinu. Zatiaľ sa bavíme o dvoch skutkoch, o prípade vraždy pána Kuciaka a pána Basternáka. Nepýtajte sa ma na možnosť vraždy pána Žilinku, Lipšica… skonštatoval Neszméry.

Podľa obhajcu Alena Zs. netuší, prečo ju Zoltán A. označil za objednávateľku vraždy. Označil viacerých páchateľov, jedným z nich je moja klientka. Nevie pochopiť prečo, pretože boli blízki priatelia, pomáhali si, navštevovali sa, takže to nevie pochopiť. Chcem ešte povedať, že deň predtým mala informáciu o tom, že zadržali Zoltána A. Ak by mala spojitosť s tým prípadom, tak prečo neutiekla. Dostala SMS správu od účtovníčky pána Zoltána A., že zadržali Zola. Od začiatku predpokladali, že ide o jeho ekonomickú trestnú činnosť, takže si moja klientka normálne vybavovala svoje bežné každodenné veci, dodal Neszméry.

7 debata chyba
Viac na túto tému: #NAKA #Alena Zs.