VIDEO: Vymanil sa polícii a dupol na plyn - 215 km/h za 800 eur

Mladík na BMW si myslel, že polícia už za ním nie je. V skutočnosti ho stále sledovala a namerala mu rýchlosť 215 km/hod.

14.03.2019 11:01
debata (37)

VIDEO: Najprv dupol na brzdu a keď v spätnom zrkadle nevidel políciu, tak na plyn. Pozrite si policajné video z diaľnice pri Trenčíne.

Video
Trenčianski diaľniční policajti namerali mladého vodiča BMW 5, ktorý prekročil maximálnu povolenú rýchlosť na diaľnici o 85 km/hod a jazdil rýchlosťou 215 km/hodinu.

„Vodiča 22-ročného Patrika z Čadce na vozidle BMW 5 policajti radarom Polcam namerali na diaľnici D1 medzi Ilavou a Belušou v smere jazdy na Žilinu,“ informovala polícia.

U mladého vodiča BMW bola dychová skúška negatívna. Je držiteľom vodičského preukazu iba 3,5 roka. Ako dôvod prekročenia maximálnej povolenej rýchlosti policajtom uviedol, že sa ponáhľa domov, dodala polícia.

Patrikovi za uvedené prekročenie maximálnej povolenej rýchlosti na diaľnici diaľniční policajti uložili najvyššiu možnú blokovú pokutu, akú je možné uložiť na mieste a to 800 €. Nakoľko nemal pri sebe potrebnú hotovosť, vodičovi policajti vystavili blok na pokutu nezaplatenú na mieste.

„Diaľniční policajti budú v kontrolách merania rýchlosti jazdy pokračovať aj naďalej. Rýchlosť jazdy je jedna z najčastejších príčin zavinenia dopravných nehôd! Títo vodiči svojou riskantnou a rýchlou jazdou ohrozujú nielen seba, ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky,“ dodala polícia na sociálnej sieti.

37 debata chyba
Viac na túto tému: #D1 #Trenčín #polícia #rýchlosť