Ladislav Bašternák nastúpil na výkon trestu

"Osoba právoplatne odsúdená na trest odňatia slobody vo výške päť rokov sa dnes dopoludnia dostavila do Ústavu na výkon trestu odňatia slobody v Bratislave," uvádza na sociálnej sieti Policajný zbor. Zdroje z väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) potvrdili, že má ísť o Ladislava Bašternáka.

, , 15.03.2019 10:18
Ladislav bašternák Foto: ,
Na snímke Ladislav Bašternák čaká na hlavné pojednávanie v kauze neoprávnene vyplatenej vratky DPH v hodnote 2 milióny eur.
debata (110)

Bašternákovi vo štvrtok potvrdil Krajský súd v Bratislave päťročný nepodmienečný trest. Zároveň rozhodol aj o prepadnutí jeho majetku. Podnikateľa uznali vinným z trestného činu neodvedenia dane a poistného. Podľa výsledkov policajného vyšetrovania cez firmu BL-202 v roku 2012 kúpil sedem bytov v bratislavskom bytovom komplexe Five Star Residence za 12 miliónov eur. Skutočná suma však bola údajne nižšia. Podľa vyšetrovateľa si podnikateľ ako konateľ spoločnosti BL-202 v apríli 2012 neodôvodnene uplatnil nárok na odpočítanie DPH vo výške takmer dva milióny eur. Bašternák si po vznesení obvinenia uplatnil inštitút takzvanej účinnej ľútosti a daňovému úradu spomenutú čiastku zaplatil, napriek tomu bola na neho podaná obžaloba.

VIDEO: Odvolací Krajský súd v Bratislave odsúdil (14.3.2019) podnikateľa Ladislava Bašternáka v kauze neodvedenia dane a poistného na nepodmienečný päťročný trest odňatia slobody. Obhajca Bašternáka povedal, že odsúdený sa nebude vyhýbať trestu.
110 debata chyba
Viac na túto tému: #Ladislav Bašternák
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy