Ladislav Bašternák nastúpil na výkon trestu

, , 15.03.2019 10:18
Ladislav bašternák
Na snímke Ladislav Bašternák čaká na hlavné pojednávanie v kauze neoprávnene vyplatenej vratky DPH v hodnote 2 milióny eur. Autor: ,

"Osoba právoplatne odsúdená na trest odňatia slobody vo výške päť rokov sa dnes dopoludnia dostavila do Ústavu na výkon trestu odňatia slobody v Bratislave," uvádza na sociálnej sieti Policajný zbor. Zdroje z väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) potvrdili, že má ísť o Ladislava Bašternáka.

Bašternákovi vo štvrtok potvrdil Krajský súd v Bratislave päťročný nepodmienečný trest. Zároveň rozhodol aj o prepadnutí jeho majetku. Podnikateľa uznali vinným z trestného činu neodvedenia dane a poistného. Podľa výsledkov policajného vyšetrovania cez firmu BL-202 v roku 2012 kúpil sedem bytov v bratislavskom bytovom komplexe Five Star Residence za 12 miliónov eur. Skutočná suma však bola údajne nižšia. Podľa vyšetrovateľa si podnikateľ ako konateľ spoločnosti BL-202 v apríli 2012 neodôvodnene uplatnil nárok na odpočítanie DPH vo výške takmer dva milióny eur. Bašternák si po vznesení obvinenia uplatnil inštitút takzvanej účinnej ľútosti a daňovému úradu spomenutú čiastku zaplatil, napriek tomu bola na neho podaná obžaloba.

VIDEO: Odvolací Krajský súd v Bratislave odsúdil (14.3.2019) podnikateľa Ladislava Bašternáka v kauze neodvedenia dane a poistného na nepodmienečný päťročný trest odňatia slobody. Obhajca Bašternáka povedal, že odsúdený sa nebude vyhýbať trestu.

#Ladislav Bašternák
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
71,99
Flower box vintage kocka "L" červené ruže

Flower box vintage kocka "L" červené ruže

29,99
Sweet farebné tulipány pure

Sweet farebné tulipány pure

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk