Europrojekty na podporu výskumu hodnotili zahraniční experti, tvrdí Lubyová

Europrojekty na podporu dlhodobého strategického výskumu hodnotili zahraniční experti. Vo videu na svojom profile na sociálnej sieti to uviedla ministerka školstva, vedy, výskumu a športu Martina Lubyová (nominantka SNS).

27.03.2019 14:51
debata (2)

V rámci podpory vedy a výskumu Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR v roku 2018 vyhlásilo päť veľkých eurofondových výziev na dlhodobý strategický výskum. „Pri ich vyhlasovaní sme použili už nové, lepšie a transparentné kritériá, ktoré sme nanovo navrhli a ktoré nám odobrila aj Európska komisia,“ poznamenala Lubyová.

Novinkou v rámci týchto kritérií je hodnotenie pomocou zahraničných expertov. „V prvej etape sa uskutočnili hodnotenia pomocou veľkej skupiny zahraničných expertov, ktorí najčastejšie pochádzali z Českej republiky, Veľkej Británie, Talianska a Bulharska. Všetci experti pochádzali zo štyroch kontinentov a toto hodnotenie bolo naozaj medzinárodné,“ vysvetlila šéfka rezortu školstva. Táto etapa bola podľa jej slov „úspešne ukončená“. V rámci druhej etapy rezort školstva očakáva, že úspešní uchádzači do konca mesiaca zašlú projekty.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #dotácie #ministerstvo školstva #výskum #Martina Lubyová
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy